Foto:
Mariana Tulf

10 põhjust, miks valida kirjanduse ja kultuuriteaduste õppekava (BA)

Kirjandus ja kultuuriteadused on bakalaureuse õppekava, mis koosneb neljast erialast (kirjandus, teatriteadus, etnoloogia ja folkloristika). Selle õppekava eesmärk on suunata Sind loovalt ja kriitiliselt mõtlema, analüüsima, mõtestama ja sünteesima. Eriala lõpetajad on hea kirjaliku ja suulise väljenduse oskusega, paindlikud ja orienteeruvad hästi nüüdisaja pidevalt muutuvas ühiskonnas.

Siit leiad 10 põhjust, miks tulla õppima just kirjandust ja kultuuriteadusi:

1. Palju valikuid - kuna õppekava koosneb neljast erialast, siis on Sul esimese aasta jooksul võimalik valida, millisele neist Sa lähemalt spetsialiseerud.

2. Kui Sulle meeldib rohkem kui üks eriala võimalikust neljast, siis võid ühe neist teisel aastal endale kõrvalerialaks valida.

3. Sel õppekaval puutud kokku väga eriilmeliste kultuurisündmustega - teatrifestivalid, muuseumid, kirjanduspäevad, luuleõhtud, kirjandus- ja teatri viktoriinid, filmiõhtud jpm.

4. Selle erialaga on seotud kolm väga aktiivset tudengiorganisatsiooni: teatriteadlastel on Teatriteaduse Üliõpilaste Loož, kirjandushuvilistel kirjandusring Ellips ning folkloristika ja etnoloogiahuvilistel Tartu NEFA rühm.

5. Tudengiorganisatsioonid korraldavad igal aastal legendaarseks saanud sügis- ja kevadkoole ning muid väljasõite.

6. Kirjanduse ja kultuuriteaduste eriala avab Sulle tulevikus mitmeid uksi ja töövõimalusi. Meie vilistlased leiavad rakendust kultuuriajakirjade ja nädalalehtede toimetustes, kirjastustes, teatrites, kultuuri- ja mäluasutustes (nt Eesti Rahva Muuseum, Eesti Kirjandusmuuseum, kirjanike muuseumid, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum) ning kultuuri- ja teaduskorralduse valdkonnas. Isegi iduettevõtetes!

7. Tegemist on paindliku õppekavaga, kus saad endale palju meelepäraseid õppeained ise valida.

8. Õppetöö toimub põhiliselt otse Tartu kesklinnas, pika ajalooga õppehoones aadressil Ülikooli 16.

9. Õppetöö on mitmekesine, vahelduvad nii loengud, seminarid kui ka praktikumid.

10. Meie vilistlaste arvates aitab see eriala hästi ette valmistada nüüdisaja pidevalt muutuvaks ühiskonnaks ja tööturuks.

Tutuvu õppekavaga lähemalt: https://ut.ee/et/oppekavad/kirjandus-ja-kultuuriteadused

Avalduste vastuvõtt kuni 29. juunini.

#sisseastumine

Said Tartu Ülikooli sisse. Mis edasi?

12.07.2022
Tartu Ülikooli LT tudeng raamatutega

Tartu Ülikooli saab kandideerida veel vaid 29. juunini

28.06.2022