Pixabay

Kultuuriteaduste instituudi 2022. aasta tunnustuste saajad

Parimaks õppejõuks valisid üliõpilased eesti kirjanduse kaasprofessor Mart Velskri

"Mart räägib põnevalt ja suudab ajaloo anda edasi värvika jutuna. Seminarides oskab inimesi väga hästi sütitada. Mart Velsker avab Eesti kirjanduse teemasid köitvalt ja mitmekihiliselt ning tema seminarid on põnevad, sütitavad, hästi juhitud ning võiksid kauemgi veel kesta. Ta on ka toetav ning julgustav õppejõud, kes kuulab ja paneb tähele ning kellega on üliõpilastel põnev ja arendav diskuteerida. On imetlusväärne, kuidas ta teeb oma tööd põhjalikult ja hingega."

Teised nominendid olid:

• eesti kirjanduse ja nüüdiskultuuri lektor Janek Kraavi

"Õppejõud, kes on mitmekülgne ja teeb Eesti kirjanduse väärtustamise iga tudengi hingeasjaks."

• etnoloogia lektor Ester Bardone

"Ta on otsinguline, tähelepanelik ja põhjalik õppejõud, hinnatud väga põhjaliku ja sõbraliku juhendajana ning tal jagub aega ja tahtmist osaleda tudengite korraldatud üritustel."

Parimaks tugitöötajaks valiti Aivi Reimand

"Aivi hoiab kirjanduse ja teatriteaduse osakonna toimimist koos. Ta on väga tubli ja tõhus, alati abivalmis, väga hea huumorimeelega ja ei torise mitte kunagi. Arvestades kõiki neid, keda tal igapäevatöös karjatada tuleb, on see absoluutselt imetlusväärne!"

• Tugitöötaja kategoorias nomineerusid automaatselt kõik instituudi tugitöötajad.

Loomingulise tegevuse auhinna pälvis Mart Velsker oma kriitikatekstide koguga „Luulejutud“.

"Nägime siin korraga mitut kõrget loomingulist saavutust: ligi kakskümmend aastat rikastavat loomingut, ning kogumik, mis teeb selle nüüd korraga kättesaadavaks ja kaasamõeldavaks. See on väga põnev ja hariv raamat, mis võiks tekitada suuremat avalikku huvi eesti luule ja selle uurimise vastu."

Teised nominendid olid:

• etnoloogia teadur Terje Toomistu dokumentaalfilmiga "Põlvkond piiri taga";
  • maailmakirjanduse kaasprofessor Rebekka Lotman ja endine magistrant Laura Pääbo armastussonettide kogumikuga “Ma nägin päiksepaistet vihmasajus”.

Aasta tudengitegu läks jagamisele. Tunnustati taskuhäälingut "Lähme TÜLi", tänu võtsid vastu taskuhäälingu eestvedajad Greeta Võsu ja Morten Made, kes annavad taskuhäälinguga hääle julgetele, aktiivsetele ja kriitiliselt mõtlevatele teatrihuvilistele noortele. Samuti valiti aasta tudengiteoks Hildegard Reimanni ja Maret Luua korraldatud VI Tartu Nefa sügiskool, mis lõimib instituudi erialasid ja õppekavasid ning on akadeemilist vaimsust toetav.

• Eraldi pälvis ära märkimise Christofer Kivipalu, kes panustab aktiivselt instituudi tegemistesse ning on kultuurielus aktiivne ka väljaspool ülikooli.

Vladimir Sazonov

Peeter Espak