Skip to main content
Foto:
Mart Velsker

Liinakuru kevadkoolist

Möödunud nädalavahetusel, 11.-12. juunil toimus nüüdseks juba legendaarseks saanud kirjanduslik kevadkool Liinakuru talus. Kohal olid nii kirjanduse õppejõud, tudengid, vilistlased kui ka külalised. Kahepäevasel väljasõidul peeti ettekandeid Eesti luulest ja proosast läbi aegade, aga ka andmehaldusest ja stsenograafiast.

Esimesel päeval pidasid ettekandeid teiste seas näiteks maailmakirjanduse nooremteadur Tanar Kirs, kes rääkis Juhan Liivi luulekäistlusest, tudeng Loona Riin Kauge pajatas Eesti Nais-luuletajate Albumist ja tudeng Saara Lotta Linno mitmekeelsusest Eesti nüüdisluulest. Pärast põgusat lõunapausi jätkusid ettekanded ning siis tuli juba juttu videomängudest ja vähist ning stsenograafiast ja teadusandmetest humanitaarteadustest. Professor Jaak Tomberg tegi ettekande "Anti-anti-utoopiast". 

Õhtu jätkuks vestles vilistlane Kerstin Vestel Tartu linnakirjanik ja alkeemik Paavo Matsiniga. Kevadkooli esimene õhtu lõppes meeleolukas ühismeeleolus grillides, saunatades ja juttu vestes. 

Järgmisel päeval tegi tudeng Tormi Ariva ettekande "Kõik inimesed on sündinud Oxfordis. Reedik Palm ja eesti kirjandus", jätkas tudeng Richard Sepajõe Eduard Männiku loominguga ning ettekannetesarja lõpetas kirjanik Kristina Ruder ettekandega "Romaani "Mitte üksnes sõnad" loomisprotsess: muinasjutu ja kujunemisromaani põimingust". Kevadkooli lõpetas Martha Rattuse juhatamisel toimunud vestlusring halvast luulest ja kirjandusviktoriin.

Iga-aastane Liinakuru kevadkool pakub nii vastsetele tudengitele kui kogenud uurijatele võimalust oma uurimisteemadest -ja huvidest vabas vormis ning meeldivas õhkkonnas pajatada. 

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
#instituudist
Tõstan titsi taade

Kaks uut artiklimonograafiat kirjanduse osakonna õppejõududelt

Uued artiklimonograafiad kirjanduse osakonnast.
Jaga
20.06.2022
#instituudist
Teatriteadus

Teatriteaduse tudengite kingitus teatriteaduse 30. aastapäevaks

Jaga
16.06.2022
#instituudist
Teatriteaduse eriala juubelipidustused

Teatriteaduse eriala tähistab 30. juubelit

Jaga
10.06.2022