Piret Voolaiu külalisloeng internetifolkloorist 24. oktoobril 2019

Neljapäeval, 24. oktoobril algusega kell 10.15 toimub Ülikooli 16-215 kursuse "Internetifolkloor" (HVKU.04.012) raames kõigile huvilistele avatud külalisloeng "Varasema pärimuse uued elud internetis". Loengu peab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteadur ja Eesti-uuringute Tippkeskuse tegevjuht Piret Voolaid.

Loengus keskendutakse 1) varateismeliste ahelpostituste, 2) visualiseeritud keerdküsimuste ja vanasõnade ning 3) eesti murdmaasuusatajatega seotud dopinguskandaalide järgse meemilise uudisfolkloori põhjal küsimustele:

• Kuidas ja millisel moel mõjutab internet meediumina varasema pärimuse vormilisi, sisulisi jm tunnuseid?
  • Kuidas mõjutab žanri muutumist sotsiokultuuriline ümbrus?
  • Millised on vaatlusaluste eestikeelsete folkloorinähtuste globaalsed ja lokaalsed mõjutused?
  • Kuidas internetifolkloori uurimisel vastavalt kogumisspetsiifikale materjali piiritleda?

Lähem info: Maili Pilt, maili.pilt@ut.ee, ainukursuse "Internetifolkloor" vastutav õppejõud