Prof. Nira Yuval-Davise loeng argisest piiritõmbamisest, populismist ja valitsemise kriisist

Teisipäeval, 3. oktoobril peab Tartu Ülikoolis külalisloengu Prof. Dr. Nira Yuval-Davis (Ida-Londoni Ülikool) teemal "Everyday Bordering, Autochthonic Politics and the Double Crisis of Governability and Governmentality". Loeng käsitleb valitsemise ja valitsetavuse kriise neoliberaalse globaliseerumise tingimustes ning reaktsioone neile ühiskonna erinevatel tasanditel. Kui rohujuuretasandit iseloomustab territoriaalse päritolu tähtsustamine ja populismi esiletõus, siis kõrgemalt poolt on kriisidele ja populismile vastatud argise piiride tõmbamise poliitikaga.

Loeng toimub ruumis Jakobi 2-114 algusega kell 16:15.

Prof. Yuval-Davis on 2009. aastal asutatud Ida-Londoni Ülikooli rände, pagulaste ja kuulumise teemalise uurimiskeskuse juhataja, kes on nõustanud ÜRO arenguprogrammi ja naistevastase vägivalla eriraportööri, Amnesty International'i ning mitmeid teisi vabaühendusi. Prof. Yuval-Davise peamisteks uurimisteemadeks on rahvuslus, rassism, sugupool, kodakondsus, kuulumine ja identiteet ning teda peetakse erinevate sotsiaalsete kategooriate koosmõju ja vastassuhteid uuriva intersektsionaalse teooria üheks rajajaks. Tema monograafiaid (nt Gender and Nation (1997), The Politics of Belonging: Intersectional Contestations (2012)) on tõlgitud mitmesse keelde.

Kolmapäeval, 4. oktoobril astub Prof. Yuval-Davis üles TÜ Narva kolledžis toimuval 7. rahvusvahelisel noorte folkloristide konverentsil "Kuulumise ja eristumise praktikad".

Info: Elo-Hanna Seljamaa, elo-hanna.seljamaa@ut.ee

Korraldajad: TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ja kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool

Ürituse toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).