Tartu Ülikooli maalikunsti eriala lõputööde kaitsmine 31. mail kell 11.00 Tartu Kunstimajas

Tartu Ülikooli maalieriala BA lõpetajad 2017 / Tartu Kunstimaja galeriid 31. mai - 18. juuni

Jane Tiidelepp (BA, juh Jaan Elken ja Rauno Thomas Moss) „Vastsündinu kunstis. VALGUSEKARTUS“, õli lõuendil/kips. Eksponeeritud Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis.

Jane Rähn kujutab oma tosinal maalil vastsündinuid, nelja lapse emana teab ta kui vaevaline on elu-surma piiril toimuv sünnitus. Figuraalses laadis, abstraktse ekspressionismi sugemete ja pop-kunstiliku motiivikordusega seeria on jahmatav vaatamine, kaugel ninnu-nännutamisest.

Paap Nõmm (BA, juh Jüri Kask). "Elu vormid", õli lõuendil. Eksponeeritud Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis.

Paap Nõmmi arengulugu „Elu vormid“ visualiseerib Darwini liikide kujunemise lugu eksistentsiaal-humoristlikus võtmes, komplekti krooniks on Pärsimäeliku look`iga autoportree.

Egon Erkmann (BA, juh Rauno Thomas Moss ja Anne Parmasto) „M-E-T-S“, akrüül lõuendil. Eksponeeritud Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis.

Semiootilisest metsast (sest autor õppis paralleelselt TÜs ka semiootikat) pärismetsa, koos müüdimaalimise võtmestikus maalitud figuraalse kolmikuga, on oma altarina esitletud viisiku teostanud Egon Erkmann.

Anastasia Lemberg-Lvova (BA, juh Jaan Elken) „Demonstrant“, õli lõuendil. Eksponeeritud Tartu Kunstimaja II korrusel.

Anastasia Lemberg-Lvova maaliviisik esitab pop-kunsti ja hüperrealismi võtmes, üleelusuuruselt  maalitud grimassitavat modelli, Viljandis näitlejakoolitust läbiva noormehe close-up`e. Näomoonduste tagant aimdub peenes psühholoogilises võtmes oma töid lahendava noore kunstniku portreteerija-võimekus.

Anna Lumijõe (BA, juh Jaan Elken) “Tantsi minuga” õli lõuendil. Eksponeeritud Tartu Kunstimaja II korrusel.

Anna Lumijõed köidab tants breigist striptiisini – oma maaliviisikul kujutab ta modellide maksimaalset dünaamikat. Pööraseid liikumiskiirusi jäädvustav kujutamisviis on küll äratuntavalt realistlik, kuid imeb iga tantsustiili iseloomust johtuvalt endasse midagi subkultuurset.

Tartu Ülikooli  maalieriala MA lõpetajad 2017 /Tartu Kunstimaja galeriid 31. mai - 18. juuni

Siiri Jüris (MA, juh Jaan Elken ja Veiko Klemmer) „Kahe vahel“, akrüül lõuendil. Eksponeeritud Tartu Kunstimaja suures saalis.

Siiri Jürise maalitehniliselt võimekas ja psühholoogilisi sügavusi kompav portreesari „Kahe vahel“ köidab oma mastaapsuse ja karakterite ning inimtüüpide rohkusega. Ärevus ja üksildus kui stardipositsioon, ei kaldu sari siiski enesehaletsusse, tunneli lõpus ootab meid kui mitte valgus, siis katarsis läbitud võitlustest ja rahulolu teadmisest, et me oleme inimestena kõik milleski väga sarnased.

Martin Urb (MA, juh Jaan Elken) “Õie”, õli ja akrüül lõuendil. Eksponeeritud Tartu Kunstimaja väikses galeriis.

Martin Urb dokumenteerib oma isiknäitusel oma vanaema lugu, kõrges vanuses kui isiklik muutub üldiseks ja sümboolseks, kannab vanamemm Õie juba oma olemasoluga sümboolseid väärtusi. Hüperreaalsena maalitud maalikolmikut saadab videodok.

Kaire Nurk (MA, juh Jüri Kask ja Leonhard Lapin) „PROTSESSIOON. Pühendus kõigile, kelle paletid jäid Toomele“, interaktiivne kohaspetsiifiline maaliinstallatsioon. Eksponeeritud Tartu Ülikooli Vana Anatoomikumi juures.

Kaire Nurga performatiivne seadeldis Toomemäel on hommage suletavale maalierialale Tartu Ülikooli Vanas Anatoomikumis. Pesakastidena esitletavad värvipaletid puude otsa installeerituna sisendavad siiski lootust - ehk on millegi lõpp millegi uue algus.

Kaitsmised algavad 31. mail kell 11.00 Tartu Kunstimajas ja TÜ Vanas Anatoomikumis kell 15.15.
KAVA

Näituste pressitekst/kujundus:

Jaan Elken

e-post: jaan.elken [ät] ut.ee

mob: 5540544

Maarja Nõmmik

TÜ kultuuriteaduste ja kunstide instituut

mob: 566 70922, e-post: maarja.nommik [ät] ut.ee

Tartu Kunstimaja