Skip to main content

Kultuuriteaduste instituudist

Kultuuriteaduste instituut kuulub Tartu Ülikooli humanitaarteaduste valdkonda ja selle moodustavad kolm osakonda: kirjanduse ja teatriteaduse osakond, eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ning etnoloogia osakond. Alates aastast 2011 on kultuuriteaduste instituudi koosseisus ka orientalistikakeskus ja alates aastast 2021 arktiliste kultuuride keskus. Samuti tegutseb instituudi juures vabade kunstide professuur ja vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool.

Instituudist lähemalt

Sisseastumine ja õpe

Instituudist

#koostöö #kultuur #õppimine #uudis #meist mujal
Teatriteaduse tudeng Kerttu Piliste kandideeris möödunud detsembris Shakespeare'i lavastuse "Tõrksa taltsutus" lavastaja assistendiks.
Jaga
09.08.2022
#koostöö #kultuur #õppimine #ühiskonnale #uudis #meist mujal
Äsja valmis teatriteaduslik e-õpik "Etenduskunstide uurimismeetodid".
Jaga
08.08.2022
#kultuur #meist mujal
Folklorist ja Kodavere kogukonna eestvedaja Ergo-Hart Västrik tähistas sel suvel viiekümnendat juubelit. Tema teadus- ja kogukonnatööst saab lugeda ajakirjast Keel ja Kirjandus.
Jaga
04.08.2022
#kultuur #teadus #uudis
Folklorist Oskar Loorits pühendas olulise osa oma teadlasetööst liivi keele ja pärimuse uurimisele, talletades seejuures mahuka folkloorikogu, mida teadlased nii Eestis kui Lätis praegugi kasutavad.
Jaga
03.08.2022

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakond

Etnoloogia osakond

Kirjanduse ja teatriteaduse osakond

Arktiliste kultuuride keskus

Orientalistikakeskus

Vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool

Vabade kunstide professuur

Konverentsid

Siit leiad infot juba toimunud, hetkel käimasolevate ja tulevaste konverentside kohta.

Loe lähemalt

Meedia ja publikatsioonid

Koostöövõrgustikud ja meediakanalid

Tule meile tudengivarjuks!

Kui tunned, et ei tea, mida ülikoolis õppida, siis tule meile tudengivarjuks, sest nii saad aimu, mida kujutavad endast erialased loengud ja praktikumid. Samuti saad teada, mida teevad kultuuritudengid vabal ajal ning milliseid tudengiorganisatsioone on Tartu Ülikoolil Sulle pakkuda. Ära kahtle, vaid tule ja vaata oma silmaga, mis ülikoolis toimub.

Loe lähemalt