Folkloristikat saab Eestis erialana õppida ainult Tartu Ülikoolis. Rahvaluuleõpingute käigus valmivaid seminari- või kraadiõppe töid ei kirjutata üksnes eesti rahvaluulest või mütoloogiast, vaid need hõlmavad folkloori ja pärimusprotsessi laiemalt. Erialakursustel antakse ülevaade kaasaegse rahvusvahelise folkloristika teoreetilistest suundumustest, käsitletakse nii mineviku kui tänapäeva folkloori selle sotsiaalses tähendusruumis.

Üliõpilaste kasutada on Eestis ainulaadne erialaraamatukogu, praktikate käigus tutvutakse rahvaluule arhiivis talletatuga ning kogutakse kaasaegset pärimust. Rahvaluule eriharu lõpetanu leiab tööd kultuuritöötajana, teadurina, arhiivitöötajana, õpetajana, õppejõuna või mujal ühiskondlikus sfääris.

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakond kuulub TÜ kultuuriteaduste instituudi koosseisu. Osakonna ruumid asuvad aadressil Ülikooli 16 (von Bocki maja Werneri kohviku vastas). Asjaajamise alal on abiks Rika Tapper, e-post rika.tapper@ut.ee (ruumis 208). Samast pääseb ka rahvaluule osakonna raamatukokku.

Jälgige ka Facebooki gruppi TÜ rahvaluule osakond/Dept. of Folklore, University of Tartu ning Instagrami lehekülge Folklore, University of Tartu, kus saab muuhulgas näha fotosid ja videoid rahvaluule osakonna välitöödest ja muudest tegemistest.