Arktiliste kultuuride keskus

Arktiliste kultuuride keskuses tegutsevad hetkel kultuuriteaduste instituudi teadlased, kes on juba kaua põhjarahvaid uurinud. Teaduslikku toimkonda kuuluvad Eva ToulouzeLiivo NiglasLaur VallikiviAimar Ventsel, Aleksandr PanchenkoAnastasiia KarasevaStephan Dudeck, Mariia Viatchina ja keskuse juhina tegutseb Art Leete.

 

Keskus loodi 2021. aastal ning hetkel ollakse käivitusfaasis. Keskuse üheks oluliseks eesmärgiks on Arktikaga seotud teadus- ja arendustöö kontsentreerimine ja antud valdkonna spetsialistide olemasolu parem teadvustamine rahvusvaheliselt. Hetkel viiakse läbi Eesti Teadusagentuuri rühmagranti „Soome-ugri rahvad Venemaal: etnilisuse ja religioossuse vastasmõjude analüüs“ ja Hõimurahvaste programmi projekti „Udmurdi ja komi usund reaalsuses ja virtuaalsuses“. Taotlemisel on veel paar Eesti-sisest projekti ning samuti ollakse liitunud rahvusvahelise uurimisrühmaga, mis tegeleb teadmise koosloomisega ühiselt Arktika põliselanikega. Selle rahvusvahelise algatuse sihiks on seminaride, konverentside ja ühispublikatsioonide, aga ka mitmete projektitaotluste ettevalmistamine. Et paljud asjad on alles kujunemisjärgus, siis on Arktika kultuuride keskuse töö tulemustest siiski veel vara rääkida.

Keskus on lisaks teadustegevusele oluline partner ka Eesti Välisministeeriumile, mille eestvedamisel püüab Eesti saada Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks.

 

Hoia silma peal ka meie Facebooki lehel

 

Kontaktid

Teadusprojektid

VKP loenglavastuse lõpupilt

Vabade kunstide professuuri loengetenduse loomislugu