Praktika

Siit leiad instituudis pakutavad praktikavõimalused, kuid sõltuvalt üliõpilase huvidest ja pädevustest ning praktikapartneri ootustest on praktikat võimalik sooritada ka mõne teise eriala praktikapartneri juures. Tööturu ja vilistlaste uuringud tõestavad, et praktika sooritamine ülikoolis annab parema stardipositsiooni tööleasumiseks.

Vaata ka humanitaarteaduste ja kunsti valdkonna kõigi praktikapartnerite nimekirja!

Jooksvad praktikapakkumised võid leida eriala meililistidest.

Vaata etnoloogia erialaga seotud praktikavõimalusi.

Liitu valdkonna praktikapakkumiste listiga


PRAKTIKALE MINEMISE SAMMUD: 

1. Mõtle läbi oma võimalused. (Sh praktika tegemise aeg, linn, praktikalaad.)
2. Võta ühendust eriala praktikakoordinaatoriga ja liitu eriala vastava Moodle’i-kursusega.
3. Leia ise praktikakoht või kandideeri eriala listi tulnud praktikapakkumisele.
4. Lepi praktikajuhendaja ja praktikakoordinaatoriga kokku õpilepingu koostamise aeg.
5. Alusta praktikat!
6. Praktika keskel ja lõpus esita vajalikud dokumendid vastavalt eriala tingimustele.

NB! ÕIS registreerimine ei taga praktikakohta. ÕISis saab üliõpilase ainele registreerida õppejõud ka siis, kui kõik on tehtud.
 
Vaata lisaks lühikest slaidiesitlust praktika õppetöös, mis selgitab praktika ja tavalise õppeaine erinevusi ja sarnasusi.


Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas on alates 2023./24. õppeaastast on praktika kohustuslik nii kui bakalaureuse- kui magistriõppes.  

KES PEAKS PRAKTIKALE MINEMA?
Bakalaureuseõppes on 3EAP mahus praktika kohustuslik tudengitele, kes on sisse astunud alates 2023./24. õppeaastast ehk praegustele esmakursuslastele ja järgmistele aastakäikudele. Varem õpinguid alustanud tudengid saavad praktika sooritada valikainena. Magistriõppes on praktika üldjuhul kohustuslik 6 EAP mahus.

MILLAL PRAKTIKALE MINNA? 

Bakalaureusetudengitel soovitame praktika peale mõelda alates teisest õppeaastast, kui on läbitud vähemalt osa erialamooduli aineid. Magistriõppes võib praktikaga alustada kohe esimesel õppeaastal.  

KUIDAS PRAKTIKALE MINNA? 

Praktikale minna sooviv üliõpilane otsib endale ise praktikakoha, vajadusel koostöös õppejõuga, kes on sinu eriala praktikakoordinaator. Jälgi oma eriala praktikakorraldust, mis on üldiselt kirjas vastaval Moodle’i kursusel.  

Praktika eesmärk on rakendada erialaseid teadmisi reaalses töökeskkonnas, seega peab praktikakoht ja tehtav töö vastama õppekava eesmärkidele.  

MILLIST PRAKTIKAT VALIDA?
Kultuuriteaduste instituudis on lai valik praktikaaineid. Soovitame praktika valida oma huvidest ja peaerialast lähtuvalt. Uuri õppeinfosüsteemist oma õppekava praktikamoodulit ja mõtle, milline neist sobib kõige paremini sinu eesmärkide, võimaluste ja peaerialaga.

NB! Oluline on mõista, et üksnes ÕIS-is praktikale registreerumine veel praktikakohta ei taga. Praktikakoht tuleb üliõpilasel endale ise otsida, küll aga saab soovitusi ja nõuandeid küsida juba enne praktika otsimist eriala õppejõududelt. Abi leiab ka humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna praktikabaaside loetelust, mis on väljas valdkonna praktikalehel.  Alati võib otsida endale praktikakoha, mida nimekirjas ei ole. 

ENNE PRAKTIKA OTSIMIST MÕTLE LÄBI:  

  • Kas saad teha praktika intensiivselt lühikese aja jooksul või pikema aja vältel paindlikult? 
  • Kas tahad töötada praktikaasutuses kohapeal või eelistad kaugtööd? 
  • Kas eelistad töötada inimeste või asjadega ehk kas tahad olla aktiivses korraldusprotsessis või sobib sulle rohkem iseseisev töö? Teatud juhtudel saab teha mõlemat koos. 

(Kultuurikorralduse praktika 3EAP):

Tartu Ülikooli germanistika ja maailmakirjanduse õppetool kutsuvad bakalaureuse- ja magistriõppe tudengeid kevadsemestril osalema loomingulises projektis, mille eest on  võimalik saada 3EAP (Kultuurikorralduse praktika).  

Kavas on luua näitemäng Tartu rahvusvaheliselt kõige tuntumast kirjanikust Jakob Michael Reinhold Lenzist, kasutades nii tema tekste (näidendeid, kirju, luuletusi) kui ka tema põnevat elulugu. Tudengitega koostöös loodud näidend lavastatakse ja kantakse ette kevadsemestri lõpul, Saksa Kevade raames.  

Juhendab noor lavastaja Mihkel Kohava. Mihkel on draamaringide juhendaja ja vabakutseline lavastaja.
 

Esimene kohtumine on 16. veebruaril kell 14.15 Lossi 3 ruumis 125. 


Mihkel ootab järgnevatele küsimustele vastuseid paar päeva enne kohtumist:  

- suhe teatriga nii tegijana ja vaatajana: kogemused, haridus, eelistused, lemmiklavastus 

- muud kogemused, oskused ja teadmised: tantsu, laulu, muusikainstrumendi, loovkirjutamise, koreograafia seadmisega, kokkupuude Lenziga ja huvi neid lavastuses kasutada 

Esimeseks kohtumiseks lugeda "J.M.R.L"-ist: luuletused, järelsõnas Lenzi elulugu, "Pandemonium". Kaasa võtta Lenzi kogumik. 


Palun andke teada oma osalussoovist ja saatke vastused Mihklile (mihkelkohava@gmail.com), koopiaga Tiina-Erika Friedenthalile (tiina-erika.friedenthal@ut.ee
 

Palun märkige proovigraafikusse valmidus osaleda märgitud aegadel proovides: 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/10NXyJB1I5P8dJ7KO-tVXTLDeE65SNt8D-leRm7Ej5jM/edit#gid=1334209675 

Tartu Rahvusvaheline Maja
Etnograafiliste välitööde praktika, rakendusantropoloogia praktika, assistendipraktika - sõltuvalt tudengi profiilist, konkreetsetest tegevustest. Maht 3 EAP.

Praktika sisu: intervjuude, vaatluste ja küsitluste läbiviimine hindamaks Tartu Rahvusvahelise Maja mõju sisserändajate lõimumisele ning aitamaks arendada tegevussuundi.
 

Kontakt: miriam@internationalhouse.ee või (+372) 5666 3534 (Miriam Lehari).
Kandideerimistähtaeg 21. veebruar 2022.
Praktikasoovi puhul palun võta ühendust ka etnoloogia praktikakoordinaatori Kirsti Jõesaluga.

NB! Kandideerimiseks saada oma CV ühes motivatsioonikirjaga endale huvipakkuva praktikapartneri kontaktisikule

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!