Teatriteaduse õppetool

Teatriteadust õpetatakse Tartu Ülikoolis alates 1992. aastast. Teatriteaduse bakalaureuse- ja magistritaseme õppekavade eesmärgiks on:

  • anda süvateadmisi eesti ja maailmateatri ajaloost ning draamakirjandusest,
  • omandada etendusanalüüsi oskused ning õppida tundma ja rakendama mitmesuguseid teatriteoreetilisi meetodeid (teatrisemiootika, retseptsiooniteooria jne).

Teatriteaduse õppetooli uurimisprojektid on keskendatud etendusanalüüsi meetoditele ning retseptsiooniuurimisele, kuid osaletakse ka eesti teatriajaloo uurimises. Õppetool teeb etenduskunstide võrgustiku vahendusel koostööd näitlejaid koolitavate õppeasutustega – EMTA lavakunstikooli ja Viljandi Kultuuriakadeemia teatriõppetooliga. Rahvusvaheline koostöö toimub eeskätt teatriuurijate maailmaorganisatsiooni IFTRi töörühmade kaudu. Eriala juhatab Anneli Saro.

Eesti kirjanduse ja teatriteaduse õpetus toimub bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes. Maailmakirjanduse eriala õpetatakse magistri- ja doktoriõppes. Koostöös eesti ja üldkeeleteaduse instituudiga õpetatakse lisaks kaht eriala – eesti keele ja kirjanduse õpetaja, eesti keele ja kirjanduse õpetaja mitte-eesti koolis.

NB! Õppetöö magistriõppes teatriteaduse erialal toimub üle nädala neljapäeviti ja reedeti!

Osakonna programmijuhid:

Hedi-Liis Toome – kirjandus ja kultuuriteadused (bakalaureuseõppe kava), kirjandus- ja teatriteadus (magistriõppe kava)
Art Leete – kirjandus ja kultuuriteadused (doktoriõppe kava)

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!