Kultuuriteaduste instituudist

Kultuuriteaduste instituut kuulub Tartu Ülikooli humanitaarteaduste valdkonda ja selle moodustavad kolm osakonda: kirjanduse ja teatriteaduse osakond, eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ning etnoloogia osakond. Alates aastast 2011 on kultuuriteaduste instituudi koosseisus ka orientalistikakeskus ja alates aastast 2021 arktiliste kultuuride keskus. Samuti tegutseb instituudi juures vabade kunstide professuur ja vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool.

Instituudist lähemalt

Sisseastumine ja õpe

Instituudist

#tudengile #uudis
Lõputööde kaitsmiste kuupäevad.
24.05.2024
#rahvusvaheline #teadus #uudis #ajaveeb
8.- 11. mail 2024 toimus Tartu Ülikoolis rahvusvaheline konverents „Metodoloogiad ja ideoloogiad religioonidevahelises suhtlemises: sildade ehitamine multipolaarses maailmas“. Konverentsi korraldas Usuteaduskond koostöös Euroopa Interkultuurilise Teoloogia ja Interreligioossete Uuringute Ühendusega (ESITIS).
21.05.2024
#Tartu2024 #ühiskonnale #pressiteade
Loodus pakub elamusi, lõõgastust ja võimaluse õppida end tundma. Festivali programmist leiab nii pikemaid retki kui ka lühemaid jalutuskäikusid, kus juhendajate kaasabil saab silmaringi laiendada. Kõik retked toimuvad Tartus ja on osavõtutasuta. Kogu info leiad Loodusloovusfestivali programmist.
23.05.2024
#tudengile #uudis
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
21.05.2024

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakond

Etnoloogia osakond

Kirjanduse ja teatriteaduse osakond

Arktiliste kultuuride keskus

Orientalistikakeskus

Vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool

Vabade kunstide professuur

Konverentsid

Siit leiad infot juba toimunud, hetkel käimasolevate ja tulevaste konverentside kohta.

Loe lähemalt

Meedia ja publikatsioonid

Koostöövõrgustikud ja meediakanalid

Tule meile tudengivarjuks!

Kui tunned, et ei tea, mida ülikoolis õppida, siis tule meile tudengivarjuks, sest nii saad aimu, mida kujutavad endast erialased loengud ja praktikumid. Samuti saad teada, mida teevad kultuuritudengid vabal ajal ning milliseid tudengiorganisatsioone on Tartu Ülikoolil Sulle pakkuda. Ära kahtle, vaid tule ja vaata oma silmaga, mis ülikoolis toimub.

Loe lähemalt