eesti ja võrdleva rahvaluule kaasprofessor
Kontakt
elo-hanna.seljamaa@ut.ee
PhD, Ohio State University, Colubmus, Ohio (2012); MA, Tartu Ülikool; BA, Tartu Ülikool
Viimaste aastate peamisteks uurimisteemadeks on rahvuslus, etniline identiteet ja mitmekultuurilisus Eestis ja selle kaudu postsotsialistlikus Euroopas laiemalt. Doktoritöö raames tegin poolteist aastat välitöid Lasnamäel ja mujal Tallinnas, uurides mitmekultuurilisuse nii argiseid kui ka institutsionaalseid vorme ja avaldusi. Olen analüüsinud ka sarnaseid teemasid käsitlevate Eesti kunstnike loomingut.
Koos kolleeg Pihla Maria Siimuga süüvisime hiljuti vaikuse temaatikasse, kui toimetasime ajakirja Ethnologia Europaea erinumbrit vaikusest kultuurilistest praktikatest. Koos Poola kolleegidega koostasime ja toimetasime 2017. aastal ajakirja Folklore. Electronic Journal of Folklore erinumbri, mis käsitleb endiste Nõukogude Liidu sõjaväebaaside ja -tsoonide järelelu Kesk- ja Ida-Euroopas. Alates 2018. aastast olen koos Simon Bronneriga toimetamas uut sarja “Studies in Folklore and Ethnology: Traditions, Practices, and Identities”, mida annab välja teaduskirjastus Lexington Books (Rowman & Littlefield).
Samas huvitun ka regivärsilistest ballaadidest ning olen varasemalt põhjalikumalt tegelenud rahvaluuleteaduse ajaloo ja Internetis loodava-leviva kirjaliku pärimusega.
Usun omast kogemusest, et etnograafiline uurimistöö võib muuta seda, kuidas me maailma näeme, ning püüan veenda selles ka üliõpilasi. Õpetan bakalaureuse- ja magistriastmes kursusi “Kaasaegseid suundi pärimuskultuuri uurimises”, “Pärimus, poliitika ja performatiivsed praktikad” ja “Rahvaluule õpetamise võimalusi koolis”, kus rõhk on meetoditel ja teooriatel ümbritseva argielu jälgimiseks ja mõtestamiseks.
Valik publikatsioone: