Breadcrumb
Breadcrumb
Elo-Hanna Seljamaa
Eesti ja võrdleva rahvaluule kaasprofessor, PhD |
|
Elo-Hanna Seljamaa uurimistöö keskmes on etnilisus, rahvuslus ja lõimumine Eestis ning erinevustega toimetulek nii argielus kui riikliku poliitika tasandil ehk argine ja institutsionaliseeritud mitmekultuurilisus. Sellega seoses huvitab teda ka pärandiloome ja pärandi korraldamise kaudu toimuv kaasamine, välistamine ja sekkumine. Folkloristina paeluvad teda traditsioonid, mis ei mahu hõlpsalt UNESCOst lähtuva vaimse kultuuripärandi definitsiooni alla. Käimasolevas (2018-2021) Eesti Teadusagentuuri rahastatud stardigrandis käsitleb ta neid ja seotud teemasid kuulumise ja mitte-kuulumise mõistepaari kaudu. |
Õppejõuna intrigeerib teda magistriprojekti formaat, mis ärgitab üliõpilasi kultuuripärandi valdkonnas omandatud teoreetilisi teadmisi ellu rakendama ja uusi oskusi omandama.
Seljamaa teeb koostööd Eesti Rahvakultuuri Keskusega. Ta on ka kureerinud kunstinäitusi ning käsitlenud etnograafiliste meetodite kasutamist kultuuriuurimises ja kunstipõhises loovuurimuses.
Valik juhendatud magistri- ja doktoritöid
- Holsapple, Christiana „Nation-Building and Identities in Contemporary Gagauzia“. Doktoritöö, juhendamisel.
- Digne Ūdre „Visually interpreted ideologies: ornament as contested cultural heritage in contemporary Latvia“. Doktoritöö, juhendamisel.
- Sohail Arshad „Biradari System: A Dominating Factor in the Politics of Punjab Province“. Magistritöö, juhendamisel.
- Lily Jane Gartland MA (2021)„The Ghostlore Podcast: The Tangible in the Intangible“. Kaasjuhendaja Ülo Valk.
- Paulina Vituščanka MA (2020) „Vernacular Belarusian Writing in the Eastern Provinces of the Second Polish Republic: a Case Study of Narratives from the Lithuanian Central State Archives 368.1.22 and 368.1.49“. Kaasjuhendaja Katre Kikas.
- Yuliya Len MA (2019) „Jewish Community of Berdychiv and the Early Soviet Policies“.
- Mohammad Abu Sayed Toyon MA (2019) „Opportunities and Challenges in Promoting Culture: Empirical Study on Cultural Institutions of Tartu“.
- Michele Tita MA (2019) „Tarantism: from An Ancient Syndrome to a New Form of Heritage in Southern Italy“. Kaaasjuhendaja Ülo Valk.
- Lisandra Roosioja MA (2018) „An Ethnographic Exploration of the Phenomenon behind the International Success of Ethno”. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.