Lauri Pilter

Image

 

 

 

 

 

 

Lauri Pilter on sündinud 1971. aastal Tallinnas. Ta on omandanud Tartu Ülikooli inglise filoloogia eriala bakalaureuse- (2002) ja magistrikraadi (2004). 2009. aastal omandas ta Tartu Ülikoolis doktorikraadi inglise keele ja kirjanduse erialal väitekirjaga „Koomika ja tragikoomika William Faulkneri loomingus”.

Pilter on tegelenud 20. sajandi proosakirjanduse, eeskätt kõrg- ja hilismodernismiga, keskendunud ka keskaja värsseepikale ning renessansskirjanduse proosa- ja värsivormis eepikale (Geoffrey Chaucer, Giovanni Boccaccio). Tõlkinud William Faulkneri, Cormac McCarthy, Thomas Wolfe’i, Philip Rothi, Mark Twaini, Jeremy Gavroni, John Barnie teoseid (inglise keelest), renessanssproosat itaalia keelest, klassikalist ja moodsat luulet inglise, rootsi, norra, vene, itaalia ja provansi keelest.

Pilter on Eesti Võrdleva Kirjandusteaduse Assotsiatsiooni (EVKA) liige ja Eesti Kirjanike Liidu liige. Samuti on ta pidanud Tartu Ülikoolis maailmakirjanduse loenguid alates 2007. aastast.

Praegu tegeleb Lauri Pilter põhiliselt vanemate maailmakirjanduse proosa- ja luuletekstide eesti keelde tõlkimisega ja tõlgete toimetamisega.

Eesti Teadusinfosüsteemis

#instituudist
Ulaanbaatar 2019
#instituudist

Chahal Garg kaitseb 13. märtsil „Folkloristika ja pärandirakenduste“ õppekaval oma magistriprojekti

13. märtsil kell 10.15 kaitseb Chahal Garg „Folkloristika ja pärandirakenduste“ õppekaval magistriprojekti „CRAFTECH FUTURES: Käsitöö ja tehnoloogia konvergentsi spekulatiivsed tulevikud“.
#instituudist