Sammi McKee via The Saint

UNESCO õppetooli veebiseminarid koostöös St Andrews'i ülikooliga

Sel kevadel veab vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool eest veebiseminaride sarja Šotimaa vanima ülikooli St Andrewsi vähemuste uurimise keskuses.

Sari "Living Heritage: Challenges in the politics of ownership and belonging" toob kokku teadlased kolmest UNESCO õppetoolist (Eestist, Lätist ja Prantsusmaalt). Nad kõik tegelevad elava pärandi (ehk vaimse kultuuripärandi) kontseptsiooni ja selle laiema kontekstiga vaadeldes, kuidas see võib mitmekesisust, vähemusi ja põlisrahvaid nii toetada kui ka hoopis piirata.

Ühest küljest käsitletakse raamistikku, mille on loonud ÜRO rahvusvahelised organisatsioonid nagu UNESCO. See on sotsiaalsete, kultuuriliste ja keskkonnaalaste väljakutsete ja probleemide (sealhulgas säästva arengu eesmärkide) poliitiline taust. Teisalt on seminaridel laiem haare, mis ulatub kohalikest kogukondadest ja tavadest eri riikide poliitika ja globaalsete kultuuripärandi režiimideni.

AJAKAVA: üle nädala neljapäeviti kell 17.00-18.00 (Eesti aja järgi)
Zoomi link ja täpsem teave seminari kodulehel.

14. märts
Kristin Kuutma, University of Tartu
The complexities of living heritage, its representational effects and affordances for minorities

28. märts