Autor:
Erakogu

Utoopia Saatkond kutsub sõna võtma

Kohtumiste ja Mitte-Kohtumiste Instituut avab kirjandusfestival Prima Vista raames Tartus, Raekoja platsi ja Rüütli tänava nurgal Utoopia Saatkonna. Saatkond töötab 8. mai õhtust 13. mai hommikuni.

Utoopia Saatkond on positiivse ebakindluse, julge mõtte ja taltsutamatu kujutlusvõime kaitseala. Saatkond pakub ruumi ideedele, mis on ehk liiga metsikud, et sobida pika ja kuulsusrikka ajalooga ajalehtedesse, liiga lennukad, et kõlada poliitikute õlitatud huultelt, liiga poeetilised, et leida lugejaid interneti hämarais olmekoopais, kuid ometi liiga ilusad, liiga valusad ja liiga olulised, et need sõnastamata jätta.

Millal? 8.-13. mai 2023

Kus? Raekoja plats 6

Kui kaua? 5 minutit

Sõnavõtt võib luua utoopia tänasest täiesti erinevast ühiskonnakorraldusest, ent võib sama hästi keskenduda ühele sõnavõtja jaoks olulisele teemale või vajalikule muutusele.

Niisiis on oodatud kujutlused nii uuest globaalsest majandusmudelist kui ka ühiskonnast, kus ühegi lapse koolitee ei ole pikem 15minutilisest jalutuskäigust, nii kiirmoekettide keelustamisest kui ka kogukondlike magasiaitade võrgustiku loomisest, aga miks mitte ka maailmast, kus uudisteportaalid ei jaga nippe mitte maagiliseks kaalukaotuseks, vaid hoopis Rumi poeesia mõistmiseks.

Sõnavõtt võib olla kui tahes poeetiline, teaduslik, olmeline või kuuluda mõnda neljandasse kategooriasse. Oma sõnavõtu saab registreerida siin.

Viie päeva jooksul pakub Utoopia Saatkond aegruumi 555 sõnavõtuks. Kõik sõnavõtud leiavad aset Tartus, Raekoja platsi ja Rüütli tänava nurgal asuvas Utoopia Saatkonnas. Kõik sõnavõtud salvestatakse ja neist valmib suurejooneline tervikteos.

Utoopia Saatkond on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sündmuse „Prima Vista 2024: Paremad ja halvemad tulevikud“ eelsündmus.

Üritus Facebookis.

Oma sõnavõtusoovi saad registreerida SIIN.
 

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand