Teema: teadus

Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab kirjanik Viivi Luik
Järgmisel õppeaastal astub vabade kunstide professori ametisse luuletaja, lastekirjanik ja prosaist Viivi Luik, kes keskendub oma loengukursusel ajastuomaste inimtüüpide kujutamisele kirjanduses. 13. mail annab talle TÜ muuseumi valges saalis ameti üle senine professor Kadri Voorand.
UNESCO õppetool: CULTURALITY projektis on välitööd täies hoos
CULTURALITY (2024-2028) on Euroopa Horisondi rahastatud projekt, mille keskmes on kultuuripärand ja jätkusuutlik maaturism. Praegu on käsil välitööd, mille metoodika töötati välja Tartu Ülikooli juhtimisel.
Mida tasub teada enne doktorantuuri kandideerimist?
Doktorantuur on karjääritee osa, mille jooksul omandatud teadmised ja üldoskused valmistavad ette tööks tippspetsialisti või juhina. Selle käigus õpid sõnastama olulisi probleeme, leidma neile nutikaid lahendusi ning juhtima meeskondi ja projekte. Sellelt lehelt saad kiire ülevaate sellest, mida tasub teada enne doktorantuuri kandideerimist.
RAAMATUSALONG „Mõistmise sfäär“ — dialoogid vabal ajal
Kutsume semiootika huvilisi 22. aprillil kell 17 raamatusalongi Jakobi 2-336, kus Kalevi Kull ja Ekaterina Velmezova räägivad oma raamatust „Sphere of Understanding: Tartu Dialogues with Semioticians“.
Eesti Rahva Muuseumi Oskar Kallase stipendiumi pälvis professor Ene Kõresaar
Ene Kõresaar on etnoloog, elulugude ning sotsiaalse ja kultuurimälu uurija, kelle teadustöö on keskendunud teise maailmasõja ja laiemalt ühiskondlike konfliktide, riikliku vägivalla ja repressioonide järelmõjudele individuaalsete, sotsiaalsete, kultuuriliste ja poliitiliste mäletamisprotsesside kokkupuutes.
14. aprill 2025 teadustunnustamine
Religioon, tervis ja loodus – sarjas „Mitut usku Eesti“ ilmus kaks uut kogumikku
Tartu Ülikooli kirjastuselt on ilmunud kaks uut köidet kogumikusarjas „Mitut usku Eesti“. Sarja kuues raamat „Mitut usku Eesti VI. Tervis“ keskendub tervise, religiooni ja uskumuste kokkupuutepunktidele, seitsmes köide „Mitut usku Eesti VII. Loodus“ aga looduse ja religioossuse seostele.
Veebiseminaril tutvustatakse teadmussiirdedoktorantuuri võimalusi
Eesti doktorikool kutsub 22. aprillil kl 10–12 teadmussiirdedoktorantuuri tutvustavale veebiseminarile. Huvilistel palutakse registreeruda, seminari link saadetakse osalejatele meilile.
21. märts 2025 tudengilekoostööteadus
UNESCO õppetooli projekti raames tutvustati Cornwallis seto keelt ja kunsti
UNESCO õppetooli ohustatud keelte velmamise projekti RISE UP konsortsium kohtus 28. veebruarist 4. märtsini Edela-Inglismaal Cornwallis.
Registreerumine 14. fennougristika kongressile on alanud
Registreerumine 14. fennougristika kongressile Tartus (18.08-22.08.2025) on nüüd alanud.
12. märts 2025 rahvusvahelineteadus