Artiklikogumiku "Kogemus, taju, keha: uurimusi noorteadlastelt" esitlus 14. mail TÜ Kohvikus

Ilmumas on TÜ etnoloogia- ja folkloristikatudengite erialaühenduse Tartu Nefa Rühma koostatud artiklikogumik „Kogemus, taju, keha: uurimusi noorteadlastelt“ (VanaVaraVedaja nr. 8). Eelnevalt on sarjas ilmunud seitse VanaVaraVedaja numbrit, neist viimane 2011. aastal - “Lähme välja, endast välja: välitöödest refleksiivse pilguga”. Tartu Nefa rühma üheks eesmärgiks on olnud anda noortele uurijatele teadusartiklite avaldamis- ja toimetamiskogemus. Sellest tulenevalt on kõnesoleva kogumiku artiklite autoriteks ning toimetajateks peamiselt eri kõrgkoolide ja distsipliinide tudengid ja doktorandid.

Kogemus (sh uurijakogemus) on oma mitmekesisuses folkloristika ja etnoloogia, ning laiemalt kultuuriteaduste jaoks üks põhilisi uurimisobjekte. Kaheksanda VanaVaraVedaja teemavalik on ajendatud soovist, pakkuda noortele uurijatele võimalust tutvuda kaasaegsete kogemusest, tajust ja kehalisusest lähtuvate teooriatega ja seeläbi pöörata tähelepanu folkloristika ja etnoloogia aktuaalsetele teemadele ning motiveerida antud teemadel senisest enam interdistsiplinaarset ja loovat mõttevahetust.

Kogumik koondab artikleid folkloristika, etnoloogia, semiootika, kirjandusteaduse ning keeleteaduse tudengitelt ja doktorantidelt. Uurimuste aja- ja ruumikontekstid on väga erinevad, kolme kultuuriteadustes aktuaalse mõistega seostuvalt on kirjutatud näiteks tänavakunstist, kehakeelest, esoteerilistest praktikatest, turismist, muinaseestlaste unenägemisest, samuti uurijakogemusest ning -tajust nii arhiivi kui välitööde kontekstis. Seekordses VanaVaraVedajas on artikleid ka Soome ja USA noorteadlastelt. Artikleid on nii inglise kui eesti keeles, eestikeelsete artiklite juures on inglisekeelsed kokkuvõtted.

Uut VanaVaraVedajat esitletakse kolmanda rahvusvahelise noorte folkloristide konverentsi „Vernacular Expressions and Analytic Categories" raames sel teisipäeval, 14. mail kell 19.00 Tartu Ülikooli kohvikus.

Lisainfot Tartu Nefa Rühma tegevuse kohta saab Tartu Nefa Rühma kodulehelt http://www.ut.ee/nefa/ ja lisateavet kogumiku kohta e-posti aadressilt:  nefa.tartu@gmail.com See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

Teate edastas: Lona Päll, Tartu Nefa rühma juhatuse liige.