Avatud antropoloogialoengud tõekspidamiste mõjust uurimistööle ja etnograafilisest kriminoloogiast kokaiinitee näitel 22. ja 23. mail

22.-23. mail toimuva Balti Antropoloogia Doktorikooli intensiivseminari raames astuvad kahel järjestikusel hommikupoolikul kõigile huvilistele avatud loengutega üles Helsingi Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia lektor / Tartu Ülikooli etnoloogia vanemteadur Toomas Gross ning Kopenhaageni Ülikooli antropoloogiaprofessor Henrik Vigh. Loengud on inglise keeles.

Loengud toimuvad 22. ja 23. mail algusega kell 10.00 TÜ kultuuriteaduste instituudis (Ülikooli 16-109, sissepääs hoovi poolt).

Toomas Grossi loeng 22. mai hommikul käsitleb religiooni uurimise võimalusi agnostikuna. Loeng algab ajaloolise ülevaatega sellest, kuidas erinevad antropoloogid on püüdnud vastata küsimusele, kuivõrd mitteusklikel on üldse võimalik „tõeliselt“ religiooni olemust mõista. Seejärel liigutakse üldisemale arutelule selle üle, mil määral meie endi (religioossed, poliitilised, eetilised jt) tõekspidamised mõjutavad uurimistöö läbiviimise ja etnograafilise reaalsuse „nägemise“ viise.

Henrik Vighi loeng 23. mai hommikul vaatleb kokaiiniteed Lõuna-Ameerikast Euroopasse, keskendudes ennekõike Lääne-Aafrika vahepeatusele Guinea-Bissau näitel. Millised on narkotee sotsiaalsed ja poliitilised tagamaad? Kuidas mõjutavad kohalikud olud üleilmseid suhtevõrgustikke ja vastupidi?

Loengute pikemad tutvustused on leitavad intensiivseminari kodulehelt.

Lisainfo: Kristin Kuutma, kristin.kuutma [ät] ut.ee.

Loenguid toetavad Wenner-Greni sihtasutus ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).