Autor:
Pixabay

Doonoripäev

Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet kolmapäeval, 3. aprillil kella 11.00–14.30 Delta keskusesse doonoripäevale. Vestlus vereandjaga toimub ruumi 1026 ja vere loovutamine ruumis 1030.

Vereloovutus ei nõua palju aega ega vaeva, kuid annab meile võimaluse teha kõige väärtuslikum kingitus – päästa kellegi elu. Ühe vereloovutusega aitad doonorina vähemalt kolme abivajajat. Iga loovutus on oluline, sest verekeskuste varud vähenevad pidevalt ja vereülekannete vajadus tekib enamasti ootamatult. 

Sobid doonoriks, kui oled 

  • 18–65-aastane, 
  • kehakaaluga üle 50 kg, 
  • terve, puhanud ja söönud. 

Doonoripäevale tulles võta kindlasti kaasa pildiga isikut tõendav dokument. Kui sa ei ole varem verd loovutanud, siis loe kliinikumi verekeskuse kodulehelt täpsemalt, kes võib olla doonor ja millised tingimused vere loovutamisel kehtivad. 

Miks peab enne vereandmist vastama küsitluslehel olevatele küsimustele?

Enne vere loovutamist vestleb meditsiinitöötaja potentsiaalse doonoriga, sest vereandmine peab olema ohutu nii vereandjale kui ka veresaajale. Kuna vereanalüüsi põhjal pole võimalik kõiki haigusi kindlaks teha, täidab iga doonor lihtsa küsimustiku oma tervisliku seisundi ja eluviiside kohta. Doonor kinnitab esitatud andmete õigsust allkirjaga. Kõik esitatud andmed ja saadud testitulemused on konfidentsiaalsed ja neid ei avalikustata kolmandatele isikutele. 

Tule üksi või kolleegidega ja teeme koos head!

Koosolekul osalenud ülikooli ajaloolises raamatukogus.

UNESCO õppetooli uus Euroopa Horisondi projekt sai alguse näitusega

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevaks valmiv näitus toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“