Dr. Dani Schrire'i (Heebrea Ülikool) külalisloengud Tartus

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakonda külastab 16. märtsini Dr. Dani Schrire Jerusalemma Heebrea Ülikoolist. Samas kõrgkoolis doktorikraadi kaitsnud ning seejärel Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides järeldoktorantuuris viibinud Dani Schrire’i uurimistöö keskmes on folkloristika ajalugu ja täpsemalt juudi folkloristika kujunemine Euroopa, Palestiina/Iisraeli ja USA rahvusvahelistes võrgustikes aastatel 1840-1970. Temalt on ilmumas ka selleteemaline monograafia pealkirjaga Collecting the Pieces of the Diaspora: Zionist Folkloristics Facing the Shoah  (kirjastus Magnes Press). Tartusse toob teda muuhulgas huvi TÜ esimese rahvaluuleprofessori Walter Andersoni vastu.

Dr. Schrire peab Tartus kolm loengut, mida on oodatud kuulama kõik huvilised:

Kolmapäeval, 7. märtsil kell 12:15-13:45 toimub loeng “Heritage, Tradition and Nostalgia: Actualizing a Lost Past after the Shoah in Zionist Folkloristics (1942-1970)” (Ülikooli 16-215) (loengu täpsem kirjeldus ingliskeelsel lehel).

Kolmapäeval, 14. märtsil kell 16:15-17:45 toimuv avalik loeng “Walter Anderson's Pioneering Work in Yiddish Folkloristics and the Boundaries of Folklore” (Ülikooli 16-109) käsitleb Andersoni uuenduslikke uurimusi jidiši folkloori alal.

Loeng on järelvaadatav UTTV lehel.

Neljapäeval, 15. märtsil kell 12:15-13:45 peab Dr. Schrire loengu teemal “Poetic Emancipation: Adapting Ancient Jewish Texts to Modern European Generic Systems” (Ülikooli 16-214) (loegu täpsem kirjeldus ingliskeelsel lehel).

Lisainfo: TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna vanemteadur Elo-Hanna Seljamaa (elo-hanna.seljamaa@ut.ee).