Instituudi uue juhina tahab Toome pöörata tähelepanu nii kaasava juhtimiskultuuri edendamisele kui ka järjepidevale kõrgetasemelisele teadustööle. „Tänan kõiki, kes andsid oma hääle ja usaldasid mulle instituudi juhi vastutusrikka ülesande. Saan võtta üle heas seisus instituudi, kus tehakse kvaliteetset teadus- ja õppetööd. Edaspidi saame veel enam rõhku panna teadus- ja arendusprojektidele toetuste taotlemisele ning suurendada lõpetajate arvu kõigil kõrghariduse astmetel. Pean oluliseks kaasavat juhtimist, mis väljendub selgete eesmärkide ja rollide seadmises, avatud ja ausas suhtlemises ning tõhusas ja läbipaistvas otsuste langetamises,“ sõnas Toome.
Lisaks peab Toome oluliseks võrdse kohtlemise põhimõtteid ning vajadust tagada instituudi liikmetele turvaline ja positiivne õppe- ning töökeskkond. „Lähiaja peamine katsumus on ka kindlasti asenduspinnal tegutsemine. Loodetavasti saame 2025. aastal kolida tagasi paremate tingimustega Ülikooli 16 hoonesse,“ ütles ta.
Uue juhina lähtub ta põhimõttest, et igaühe panus instituudi töösse on väärtuslik. „Instituut olemegi meie ise. See tähendab, et peaksime kõik oma võimaluste piires panustama projektirahastuse taotlemise kaudu instituudi eelarve kujunemisse ja kasutama parimal viisil baasrahastust ning õppekava tulemusnäitajaid,“ selgitas Toome.
Hedi-Liis Toome on teatriteaduse lektor. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis sotsioloogiat ja teatriteadust ning kaitsnud 2015. aastal doktoritöö „The functioning of theatre in the city of Tartu: a comparative perspective“. Lisaks on ta täiendanud end Prantsusmaal Pariisi Diderot’ Ülikoolis ning Hollandis Groningeni Ülikoolis. Oma teadustöös keskendub Toome teatrile kui sotsiaalsele fenomenile, eelkõige retseptsiooniuuringutele ja teatrisotsioloogiale. Ta on töötanud Eesti Teatriliidus vastutava sekretärina ja Endla Teatris kommunikatsioonijuhina. Toome on juhatanud Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendust ning korraldab igal aastal Draama festivali. Tartu Ülikooli teatriteaduse lektorina töötab ta alates 2018. aastast.