Kultuuriteooria tippkeskuse IV sügiskonverents "Things in Culture, Culture in Things" Tartu Ülikoolis 20.-22. oktoobril 2011

20.-22. oktoobril 2011 toimub Tartu Ülikoolis tippkeskuse IV sügiskonverents "Things in Culture, Culture in Things". Tänavune konverents toimub Tartu Ülikooli peahoones, ruumides 139 ja 140.

Tippkeskuse IV sügiskonverentsi programm sisaldab prof. Valter Langi avaettekannet; 4 plenaarettekannet; 10 paralleelset ettekannete sessiooni ning konverentsi lõpetamist moderaatorite poolsete kokkuvõtete ja publitseerimiskavadega. Lisaks toimub tippkeskuse uurimisrühmade raamatute näitus-müük ning posterettekannete näitus (Ülikooli 18-138). Konverentsi õhtuprogrammi kuulub filmi „Lotmani maailm“ vaatamine 21. oktoobri õhtul, sissejuhatuse teeb filmi stsenarist Rein Pakk.

Konverentsi programm on kättesaadav tippkeskuse kodulehel: http://www.ut.ee/CECT.

Konverentsi plenaarettekanded:

Prof. Stephen H. Riggins (Department of Sociology, Memorial University of Newfoundland): "The natural order is decay: The home as an ephemeral art project"

Dr. Elizabeth Crooke (Museum and Heritage Studies, University of Ulster): ""Bullet holes bring reality": The significance of things in the context of the Northern Ireland conflict"

Prof. Dr. Ruth-E. Mohrmann (Seminar für Volkskunde/ Europäische Ethnologie, Westfälische Wilhelms-Universität Münster): "Research into the history of material culture"

Joanna Sofaer (Department of Archaeology, University of Southampton): "Pots and stories"

Kui soovite programmist täielikult osa võtta (sh einetest), siis palun registreeruge kodulehel oleva elektroonilise vormi kaudu.

Lähem info: Monika Tasa, Kultuuriteooria tippkeskuse koordinaator, tel. 737 6535, 533 14 613.