Organisatsioonikultuuri uurija Walter Faaij avalik loeng "Miks innovatsioon karjub antropoloogi järele" 1. oktoobril 2018

Organisatsioonikultuuri antropoloog Walter Faaij avaliku loeng pealkirjaga “Why Innovation Begs for Anthropologists” (“Miks innovatsioon karjub antropoloogi järele”) esmaspäeval, 1. oktoobril algusega kell 16.30 kultuuriteaduste instituudis (Ülikooli 16-109).

Innovatsioon võib esmapilgul tunduda väga tehnoloogiakeskne mõiste. Tegelikkuses on selle keskmes ikkagi inimesed – need, kes loovad, ja need, kes kasutavad. Kui räägime innovaatilisest organisatsioonist, taandub see ennekõike inimestevahelistele suhetele ja kultuurile.

Walter Faaij on organisatsiooniantropoloog ja kultuurikonsultant, kes on spetsialiseerunud organisatsioonikultuurile, muutuste juhtimisele, kaasamisele ja kestlikkusele. Ta on antropoloogilisi uuringuid läbi viinud nii avalikus kui erasektoris, nii Gröönimaa kalurite hulgas kui energiaettevõtte innovatsioonitiimis. Walter on läbi viinud turu- ja tasuvusuuringuid, nõustanud ettevõtete liitumisprotsesse ja ümberstruktureerimisi, olnud abiks tundlike ning julgust nõudvate dialoogide loomisel nii organisatsioonide sees kui vahel. Ettekandes keskendub ta innovatsioonile.

Ajakava:

• tervituskohv
  • 16:30 Walter Faaij, “Why Innovation Begs for Anthropologists” (inglise keeles, tõlketa)
  • 17:30 paneeldiskussioon
  • 18:00 vestlusring, kohv ja suupisted

Loengu pikem tutvustus: https://www.facebook.com/events/2199856833606924/
Loe ka loenguteemalist lühiintervjuud Walter Faaij'ga Äripäeva personaliuudiste lehelt.

Lisainfo: Keiu Telve, etnoloogia nooremteadur, keiu.telve [ät] ut.ee

Loengu salvestus UTTV-s.

Ürituse toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).