Rahvusvaheline sümpoosion ja workshop "Usundilised žanrid folkloristlikust perspektiivist" Assamis ja Meghalayas (India) 4.-12. veebruaril 2013

4.-5.02.2013 korraldas TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond koostöös Meghalaya Teaduse ja Tehnoloogia Ülikooliga sümpoosioni "Usundilised žanrid folkloristlikust perspektiivist". Sümpoosion toimus Guwahatis, Assamis ja oli pühendatud kahe varalahkunud India folkloristi Parag M. Sarma ja Kailash Dutta mälestusele. Lisaks TÜ ja India esinejatele osales teadlasi Ameerika Ühendriikidest, Iirimaalt, Lätist, Saksamaalt ja Venemaalt. Sümpoosionile järgnesid folkloristlikud välitööd Meghalayas Raid Maiongis (6.-7.02.) ja Assamis Mayongis (8.-10.02.), mille eesmärgiks oli khasi ja assami usundilise pärimuse dokumenteerimine. Välitööd korraldati koostöös Shillongi North-Eastern Hill University folkloristidega ja lõppesid ühisseminariga Shillongis (11.02.13).

Sümpoosioni ja välitööde korraldamist toetas Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu (Kultuuriteooria tippkeskus, CECT) ja Eesti Teadusagentuuri projekt "Traditsioon, loovus ja ühiskond: vähemused ja alternatiivsed diskursused" (IUT2-43).

Lähem info: prof. Ülo Valk, e-post ulo.valk@ut.ee