Margaret Lyngdoh

Seth Schermerhorni õppevisiit Tartu Ülikoolis 11.–21. oktoobril

11. oktoobrist kuni 21. oktoobrini on Kesk-New Yorgi (USA) Hamiltoni kolledži kaasprofessor ja Ameerika uuringute osakonna direktor Seth Schermerhorn õppevisiidil Tartu Ülikoolis.

Külastusega seoses toimub kaks üritust (mõlemad üritused toimuvad inglise keeles).

Esmaspäeval, 14. oktoobril kell 16.15–17.45, Ülikooli 18-139:

Loeng: "Magdalena juurde kõndimine: isiksus ja koht Tohono O'odhami lauludes, pulkades ja lugudes"
Raamatus Walking to Magdalena uurib Seth Schermerhorn küsimust, mis on religiooniuuringute ning Põhja-Ameerika indiaanlaste ja põlisrahvaste uuringute omavahelises dialoogis kesksel kohal: mida on põlisrahvad kristlusest teinud? Keskendudes iga-aastasele Tohono O'odhami palverännakule Magdalenasse Sonoras, Mehhikos, uurib Schermerhorn, kuidas need Lõuna-Arizona riikideülesed põlisrahvad on muutnud kristluse omaks. See on lähtekohaks üleüldisematele küsimustele selle kohta, mida Tohono O'odham on kristlusest teinud.

Reedel, 18. oktoobril kell 18.00–20.00, Ülikooli 18-139

Filmivaatamine: Palverännak Magdaleenasse
Palverännak Magdalenasse on auhinnatud dokumentaalfilm, mille on loonud Border Community Alliance (BCA). See on mittetulundusühing, mis on pühendunud USA ja Mehhiko piiri ületavate kogukondade loomisele hariduse, koostöö ja kultuurivahetuse kaudu. Film tähistab sajanditepikkust rahvusvahelist palverännakut Ameerika Ühendriikidest ja Mehhikost Magdalenasse, Sonoras. Filmilinastusega kaasneb arutelu Seth Schermerhorniga, kes töötas film juures konsultandina ning on nüüd BCA direktorite nõukogu liige.

Plakat

Esineja kohta: Seth on raamatu "Walking to Magdalena: Personhood and Place in Tohono O'odham Songs, Sticks and Stories" autor, mille andsid välja Nebraska ülikooli kirjastus ja American Philosophical Society. Ta on ka Routledge'i väljaande "Movement and Indigenous Religions" kaastoimetaja. Ta on ajakirja "Indigenous Religious Traditions" asutajatoimetaja.

Korraldajad: Eesti ja võrdleva rahvaluule osakond; Usuteaduskond; Eesti Akadeemiline Usundiloo Selts

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
RISE UP project