„Kultuuripärandi ja kultuuripoliitika“ aine raames käisid üliõpilased õppekäigul Tallinnas, kus tutvuti Eesti pärandipoliitika ja -korraldusega.
Reis hõlmas loenguid ja kohtumisi pärandivaldkonna eri tasandite esindajatega - kes on ühtlasi Tartu Ülikooli vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetooli koostööpartnereid.
Kohtumised ja loengud
Ukraina Kultuurikeskuse külastamine ja kohtumine keskuse asutaja Anatoli Ljutjukiga.
Ekskursioon Tallinna vanalinnas kunstiakadeemia üliõpilase Kersti Peetrise juhtimisel.
Külalisesinejad tutvustasid asutusi, kus nad töötavad, ja oma tööd kultuuripärandi valdkonnas. Järgnenud arutelus tõstatasid üliõpilased selliseid teemasid nagu ressursside jagunemine pärandivaldkondade vahel, pärand kriisi ajal, pärandi taaselustamine, rahvusvaheline koostöö, turismi mõju ja pärandikorralduse praktiline pool.
Pärastlõunal tutvuti Ukraina Kultuurikeskuse ja Tallinna Ukraina kogukonna tegevusega. Keskusel on kogemusi ka UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirjaga töötamisel. Ekskursioon Tallinna vanalinnas andis ülevaate võimalustest ja väljakutsetest, millega see UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud paik silmitsi seisab.
Õppekäiku juhtis nooremteadur Siarhiej Makarevich, kes on „Kultuuripärandi ja kultuuripoliitika“ aine õppejõud.
See on olulisim ingliskeelne aine, mida UNESCO õppetool pakub. Õppetöös keskendutakse kultuuripärandi mõtestamisele ja rakendamisele erinevas geograafilises, ühiskondlik-kultuurilises ja majanduslikus kontekstis, pöörates ainelise kõrval süvendatud tähelepanu vaimsele kultuuripärandile.
Aine kuulub kahe magistriõppekava tunniplaani
Vaata ka vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetooli kodulehte ja Facebooki lehte.