Stefan Gelfgreni avatud loeng 20. aprillil

Neljapäeval, 20. aprillil kell 14:15-15:45 (Ülikooli 16-212) peab Stefan Gelfgren avaliku loengu "Resistance, adaptation and embracement: how and why three different Christian movements use digital media" ("Vastupanu, kohanemine ja omaksvõtmine: kuidas ja miks kolm erinevat kristlikku liikumist kasutavad digitaalset meediat").

 

Stefan Gelfgren

Umea Ülikooli ajaloo-, filosoofia- ja religiooniuuringute osakonna kaasprofessor

Ettekanne keskendub sellele, kuidas kolm erinevat Rootsi kristlikku liikumist kasutavad ja tajuvad oma töös digitaalset meediat. Karismaatiline liikumine võtab digimeedia kasutamise omaks kui Jumala Sõna levitamise vahendi; Rootsi kirik kasutab digimeediat selleks, et see oleks igal ajal kõigile kättesaadav; ja laestadi liikumine kasutab digimeediat piiravalt ja ainult siis, kui digitaalne võimalus on parem kui analoogne. Need erinevused ei ole peamiselt pädevuse või ressursside küsimus, vaid enesehinnangu küsimus ja see, kuidas digitaalset meediat peetakse nende erinevate eesmärkide ja eesmärkide kasutamiseks. See tõstatab ka küsimusi digitaalse religiooni ja digitaalsete humanitaarteaduste valdkonna kohta, mida samuti arutatakse.

#koostöö #teadus

Etnoloogia osakonna uurimisprojektist „Mäletamise paljusus Balti ajaloomuuseumides: praktikad ja väljakutsed“

Etnoloogia osakonna uurimisprojekt „Mäletamise paljusus Balti ajaloomuuseumides: praktikad ja väljakutsed“  kaaskorraldajaks konverentsile „Post-Socialist Memory Cultures in Transition“.
#instituudist #koostöö #rahvusvaheline
Kohtumine Hue Ülikooli rahvusvahelisete suhete ülikooliga

Ülikooli teadlased alustavad koostööd Vietnami kolleegidega

#koostöö
Konverents "Noorte hääled" 2023

Konverents „Noorte hääled” toimub 11.–12. mail