Kadri Talivätsing

Tartu linn tunnustas konverentsi „Rahvapärane budism Aasias ja Euroopas“

6. veebruaril autasustas Tartu linn kultuuriteaduste instituudis korraldatud konverentsi "Vernacular Buddhism in Asia and Europe" silmapaistva konverentsi korraldamise eest. Tänutseremoonia toimus Alexela Loomelaval. 2023. aasta parimate konverentside korraldusmeeskondi autasustas diplomite ja kingitustega Tartu linnapea Urmas Klaas.

Korraldusmeeskond on sügavalt rõõmus ja tänulik konverentsi auväärse tunnustuse eest Tartu linnale ning õnnitleb ja tänab kõiki osalejaid ja neid, kes olid eduka aruteluplatvormi korraldamisega seotud! Erilised tänud tulemusliku ühistöö eest kolleegidele-kaaskorraldajatele Mart Tšernjukile (Eesti Orientaalselts, TÜ Aasia Keskus) ja Yushuang Yaole (Fo Guangi Ülikool). Oleme täis alandlikku uhkust ja ootame uusi koostöövõimalusi, sündmusi ja saavutusi!

Konverents toimus 4.-6.05.2023 Tartu Ülikoolis ja oli pühendatud Linnart Mälli (7.06.1938 – 14.02.2010) mälestusele. Konverents viis budismi ja orientalistikaga seotud akadeemiliste ja intellektuaalsete traditsioonide tunnustamiseni ja jätkamiseni Eestis, Tartu Ülikoolis ja 2026. aastal 70-aastaseks saavas Orientalistikakeskuses.

Korraldajad: Tartu Ülikool; Eesti Orientalistikakeskus; Berni Ülikool; École pratique des hautes etudes; Vilniuse Ülikool; Fo Guangi ülikool

Dr Shawn C. Rowlands photo

Shawn Rowlandsi külalisloeng 25. aprillil