Autor:
Rahvusvahelise Ulmeuuringute Ühingu aastakonverentsi plakat

Ulmeteemaline teadusdebatt: tulevik ja kaugemalegi kujutatud võimalikkus

7.-11. mail toimus Tartu Ülikoolis Jaak Tombergi eestvedamisel Rahvusvahelise Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents, kus peeti ligi 200 ettekannet enam kui 20 riigist.

Konverentsi eesmärk oli anda sissevaade maailma ulmeuuringutes toimuvast ning võimaldada teadlastele ühist aegruumi teadmiste jagamiseks. Tänavusel konverentsil pealkirjaga „Transitions“ käsitleti kõikvõimalikke siirdeid ja üleminekuid kui teadusulme keskseid temaatilisi, loolisi, vormilisi, ajaloolisi ja filosoofilisi ehituskive.

Sel puhul toimus ka ERR-i koordineeritud ümarlaud, kus koos kolme ulmeteadlasega (Mark Bould, Amy Cutler ja David Higgins) räägiti ulmekirjandusest ja kaugemalegi kujutatud võimalikust tulevikust. ERR-i teaduskorrespondent oli Andres Reimann.

Loe pikemalt ingliskeelsest ERR-i uudisteportaalist
ESITIS konverents

Tontidest, UFO-dest, projektipõhisest rahastusest ja religioonidevahelisest dialoogist – loe ja vaata, mis toimus rahvusvahelisel konverentsil ESITIS 2024!

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

Mongolian countryside

Eesti ja Mongoolia suhted: Avastusretked ja digilahendused