27.01.2022 toimuvad magistritööde -ja projektide kaitsmised etnoloogia, folkloristika ja rakendusantropoloogia erialal

10.15-11.15 - Mirjam Rennit. Tõlkides kliimamuutusi: kliimaliikumised ja aktivistid Eestis. Magistritöö.

Juhendaja Aet Annist
Retsensent Joonas Plaan (Tallinna Ülikool)

Mirjam uurib kuidas Eesti kliimaaktivistid tõlgivad kohalikus kontekstis mõistetavaks sõnumit üleilmsetest kliimaga seotud riskidest ja püüavad edastada seda nii laiematele elanikkonnarühmadele kui otsustajatele. Analüüsides rahvusvahelistest liikumistest Fridays for Future ja Extinction Rebellion inspireeritud Eesti gruppide tegevust pakub ta oma töös laiemat sissevaadet globaalsete ja lokaalsete keskkonnadebattide põimumisse kohaliku tasandi keskkonnakaitses.

12.00-13.00 - Eliis Vaino. Autistlik laps muuseumikülastajana Tartu Ülikooli muuseumi näitel. Magistriprojekt.

Magistriprojekti raames koostas Eliis Tartu Ülikooli muuseumile soovitused, kuidas võtta muuseumis paremini vastu autistlikke õpilasi. Soovituste aluseks olid õpilaste endi, õpetajate, lapsevanemate ja muuseumipedagoogide kogemused ja vajadused. Autistlike õpilaste muuseumikülastust toetab võimalus hankida eelnevalt selgelt esitatud infot muuseumi ja seal toimuva kohta, muuseumipedagoogi informeeritus ja valmisolek ning täpsed märgistused  muuseumikeskkonnas ja võimalus külastuse käigus tekkinud pingeid leevendada.

Kaitsmine toimub hübriidselt Ülikooli 16 auditooriumis 212 ja Zoomis.

LINK veebis liitumiseks (Meeting ID: 935 7737 2361, Passcode: 486317)

Kõik huvilised on oodatud!

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Eesti lipud peahoone ees

JÄRELVAATA: Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktus

Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.

Ülikooli võrdse kohtlemise uuendatud veebileht sisaldab nüüd ka selgitavaid videoid