4-5. jaanuarini toimus instituudi töötajate väljasõit

4-5. jaanuarini toimus kultuuriteaduste instituudi väljasõit Viljandi lähedale Männiku Metsatallu. Ürituse eesmärgiks oli ühiselt tegeleda bakalaureuseõppekava arendusega ning selles aitasid meid ülikooli õppekonsultandid Katri Kütt ja Airi Niilo. Koolitusel osales kakskümmend õppejõudu ning esindatud olid kõik meie instituudi erialad.

Koolituse käigus arutati mängulises, samas üsna abstraktses vormis meie õppekava erinevate tahkude üle. Erinevate erialade inimestest kokku pandud rühmades arutati selle üle, milles peitub meie õppekava erilisus, milliseid üliõpilasi soovime õpetada ja milliseid lõpetajaid soovime laia maailma saata, millised peaksid olema meie õppekaval õppivate ja õpetavate inimeste väärtused ja eesmärgid.

Vaatamata sellele, et õppekava kui tervik on keeruliselt hoomatav, sest meie õppekava on suur ja koosneb erinevatest erialadest, andis koolitus loodetavasti kõigile osalejatele veidi parema sissevaate sellesse, mille peale peab ühe õppekava raames mõtlema. Ja ehk pani see mõtlema, mida õppejõu enda õpetatav aine meie interdistsiplinaarsesse õppekavasse lisab.

Lisaks koolitusele arutati ühiselt ka õppekava muudatuste üle. Nimelt toimub valdkondlik esimese alusmooduli muutmine ning sellega kaasneb meie jaoks ka teise ehk instituudi enda alusmooduli muutmine. Need protsessid on alles toimumas ning lõplikud muudatused selguvad veebruari lõpuks.

Lisaks töistele päevadele oli võimalus õhtul vabamalt aega veeta. See oli hea võimalus üle pika aja taas kolleegidega näost-näkku suhelda. Loodetavasti saab sellisest väljasõidust instituudi traditsioon.

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Eesti lipud peahoone ees

JÄRELVAATA: Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktus

Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.

Ülikooli võrdse kohtlemise uuendatud veebileht sisaldab nüüd ka selgitavaid videoid