Autor:
Triinu Rosenberg

Aprill oli kultuuriteaduste instituudis tervisekuu!

Nüüdseks hakkab kultuuriteaduste instituudis juba tavaks saama, et kaks korda aastas korraldatakse liikumist, (vaimset) tervist ja heaolu soodustavaid teemakuid. Kui möödunud aasta oktoobris toimus liikumiskuu, mille eesmärgiks oli teha võimalikult palju samme, siis selle aasta aprillis kutsuti kõiki töötajaid üles osa võtma Tervisebingo väljakutsest. 

Tervisebingo eesmärk oli töötajaid innustada tegema tervislikumaid valikuid. Võistlusmomendi lisamiseks oli koostatud 5x5 ruudustik, kus iga ruuduke tähistas mõnd liikumist või nii vaimset kui füüsilist tervist edendavat tegevust. Näiteks tuli osaleda 10. aprilli Tartu Ülikooli kevadjooksul, süüa päevas vähemalt 5 puu- ja/ või köögivilja, lugeda nädala jooksul iga õhtu vähemalt 30 minutit ilukirjandust, teha kolleegile kompliment, osaleda kontorijooga pooltunnis jpm. 

Osalemiseks tuli vaid täita ülesanne ning oma nimi kirjutada vastavasse ruutu. Peaauhind läks osakonnale, kellel oli suurim osalusprotsent väljakutses. Selleks, et iga töötaja osalus läheks osakonna koguarvestusse kirja, tuli 25 ülesandest täita vähemalt 13 ehk 51%. Ühtlasi jagati jooksvalt kuu vältel individuaalseid miniauhindu neile, kes said täis esimesena bingo diagonaalid, nurgad, tulbad, read või täismängu. 

Seekordse Tervisekuu peaauhind läks jagamisele juhtimis- ja tugiüksuse ning etnoloogia osakonna vahel. Individuaalseid minivõite kogusid Aivi Reimand, Astrid Traagel, Piret Paal, Sille Vadi ja Triinu Rosenberg.

Liikumiskuu kestis 1.-30. aprillini 2024. 

Image
Kultuuriteaduste instituudi tervisekuu

 

Kui soovid oma instituudis, üksuses või hoopiski pereringis sarnast väljakutset teha, siis võid kasutada Tervisebingo ruudustikku, mille leiad siit. 

VKP loenglavastuse lõpupilt

Vabade kunstide professuuri loengetenduse loomislugu