Tartu Ülikool

Hildegard Reimann kaitseb magistriprojekti ,,Teiste liikide kogemise võimalikkusest. Biotoopia jalutuskäigud linnaruumis”

25. jaanuaril kl 16.00 kaitseb Hildegard Reimann etnoloogia ja rakendusantropoloogia erialal magistriprojekti ,,Teiste liikide kogemise võimalikkusest. Biotoopia jalutuskäigud linnaruumis”, mis sündis koostöös Biotoopia teaduse ja kunsti festivaliga.
Eesmärgiks oli luua Biotoopia programmi jalutuskäigu formaat, mis kutsuks inimesi üles märkama linnaruumis eri liiki elusorganisme ning küsima, kuidas kogevad inimese järgi kujundatud keskkonda nemad. Jalutuskäigu kontseptsiooni inspireerisid paljuliigilise etnograafia ja sensoorse etnograafia alased uurimistööd. Projekti väljundiks olid kaks jalutuskäiku Tallinnas, Lasnamäel (2022 aastal) ning nende põhjal koostatud paljuliigilise jalutuskäigu teejuhi prototüüp. Magistriprojekti tekstiosas analüüsib Hildegard tehtud tööd, tagasisidet ja edasiarendusvõimalusi ning arutleb, kas inimesel on teiste liikide perspektiivi kogemine üldse võimalik.

Juhendajad: Aet Annist ja Ester Bardone

Retsensent: Saara Hanna Mildeberg (TLÜ nooremteadur)

Kaitsmine toimub Ülikooli 16-109 ja seda on võimalik jälgida ka Zoomis.

Link veebis liitumiseks: https://ut-ee.zoom.us/j/92474668145?pwd=c0NuaW1tb3EzNzhIOGFqaGVBcVV6UT09

Kohtumise ID: 924 7466 8145

Pääsukood: 721302