Ingeri-teemaline akadeemiline loengusari sügisel 2010

2010. aasta oktoobris ja novembris esinevad Tartu Ingeri-majas (Veski tn. 35) akadeemiliste ettekannetega Ingerimaa ajaloost ajaloolased ja kultuuriuurijad:

7. oktoobril Enn Küng (PhD, TÜ uusaja ajaloo dotsent) "Nyen – linn Neva ääres (1632–1703)"

21. oktoobril Piret Lotman (MA, Eesti Rahvusraamatukogu vanemteadur) "Kelle maa, selle usk – Ingerimaa kirikuelu Rootsi suurvõimu ajal"

4. novembril Taisto-Kalevi Raudalainen (MA, TÜ Viljandi Kultuurikolledži etnoloogia lektor) "Pastorid, köstrid ja "kirikumehed" 19. saj. lõpu – 20. saj. alguse Ingerimaal"

25. novembril Eero Medijainen (PhD, TÜ lähiajaloo professor) "Ingerisoomlased 1940ndatel aastatel: põgenikud või küüditatud?"

Ettekannete algus on kl. 17.30.

Oodatud on üliõpilased, doktorandid, aga ka kõik need, kel selle ajaloolise maa-alaga mingi isiklikum seos.

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Eesti lipud peahoone ees

JÄRELVAATA: Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktus

Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.

Ülikooli võrdse kohtlemise uuendatud veebileht sisaldab nüüd ka selgitavaid videoid