Inglise rahvalauliku Bob Lewis'e kontsert ja seminar 24.-25. septembril 2014

22.-25. septembril 2014 külastab eesti ja võrdleva rahvaluule osakonda inglise rahvalaulik Bob Lewis (Lääne-Sussex, Suurbritannia).

Toimumas on kaks temaatilist üritust:

• Kolmapäeval, 24. septembril kell 19.30 (uksed avatakse kl 19.00) annab Bob Lewis kontserdi Tampere Maja keldris (Jaani 4).
  • Neljapäeval, 25. septembril kl 14.15, toimub Bobiga vabavormiline seminar, kuhu on oodatud osalema tudengid ja ka laiem kuulajaskond. Seminar toimub von Bocki õppehoones (Ülikooli 16) ruumis 215.

Bobiga on võimalik kohtuda ka teistel aegadel sel nädala jooksul, näiteks olete teretulnud iganädalasele esmaspäeviti toimuvale kohvi- ja teelauda, 22. septembril kl 15.15 (eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna raamatukoguruumis, Ülikooli 16-209).

Bob Lewis kasvas üles Heyshotis Lääne-Sussexis, piirkonnas, kus inglise rahvalaul ning -muusika on veel elav traditsioon. Bobi huvi vanade laulude vastu algas kohaliku pubi kooslaulmistel, kuid alles 1960.aastatel, kui ta tutvus folgiklubidega, hakkas ta neist lauludest mõtlema kui rahvalauludest. Ta avastas, et ta ema teadis suurel hulgal vanu rahvalaule ning ta isu kasvas - ta hakkas laule koguma kõikjal, kus ta käis. Töö agroinsenerina viis teda talulaatadele ning igasse riigi ossa ning paljud õhtud lõppesid mõne õlle ning lauluga.

Intervjuu laulikuga (ingl.k) on leida aadressil:

Lähem info: Jonathan Roper, TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna vanemteadur, e-post roper@ut.ee