Konkurss teaduskorralduse praktika läbimise võimaluse kohta islandil 2022 kevadel

Islandi ülikool korraldab seoses konverentsiga Nordic Ethnology and Folklore Conference RE22 magistrantidele seminari, mille raames toimuvad veebruarist maini kohtumised Zoomis ja mis tipneb nädalase Islandi reisiga konverentsi ajal 8.–17. juunil 2022 (vt täpsemat kirjeldust allpool). Eesmärk on harida magistrante konverentside korraldamise teemal ning toetada etnoloogia ja folkloristika õppekavade vahelist suhtlust Põhjamaade regioonis.

EFRA õppekava tudengid saavad seminari läbimise ja konverentsil assistendina osalemise vormistada Teaduskorralduse praktikana FLKU 03.096, mis annab 3 EAP. EFRA õppekava magistrandid on oodatud kandideerima tingimusel, et nende siinne õppeaeg kestab ka õpirände ajal (8.–17. juunil) ning tagasi tulles jääb ka piisavalt aega, et tulemused välismaal õppija õppeplaani alusel ÕIS-i kanda. Seega ei saa kandideerida need üliõpilased, kes soovivad lõpetada 2022. juunis.

Projekti rahastatakse Erasmus+ programmi uuest meetmest Blended Intensive Programme (BIP). BIP meetme raames makstakse elamistoetust vastavalt füüsilise õpirände õppeperioodile (kuni 14 päeva kestva õpirände puhul 70 eurot päev). Vähemate võimalustega osaleja (vajaduspõhise õppetoetuse saaja) saab lisaks ühekordse lisatoetuse 100 eurot ja ühekordse reisitoetuse (Reykjaviki puhul 360 eurot). Kõik magistrandid, kes ei saa vajaduspõhist õppetoetust, peavad lisaks ise taotlema stipendiumi reisikulude katmiseks. Stipendiumitaotluse vormistamisel saab küsida abi EFRA programmijuhilt ja Kultuuriteaduste instituudi ERASMUS programmi koordinaatorilt Helen Kästikult.

Palun esita allkirjastatud motivatsioonikiri, milles põhjendad, miks soovid selle praktika sooritada vahemikus 3.–12. jaanuar 2022. Tulemused tehakse teatavaks 14. jaanuaril 2022. Valitud kandidaatidega võetakse isiklikult ühendust. EFRA õppekavalt kandideerinud tudengite seast valime välja kuni 5 kandidaati.

Avalduse esitamine TÜ õpirände keskkonnas SoleMOVE:

  • Süsteemi sisselogimiseks kasuta oma TÜ kasutajatunnust
  • Avalduse esitamiseks vali “Application form for short student mobility”
  • Mobility type: “Combined study and traineeship”
  • Application period: „ Nordic Ethnology and Folklore Conference (BIP)”
  • Duration of your exchange: 03.02.2022 – 17.06.2022
  • Home institution: “Institute of Cultural Research”
  • Exchange study information: Iceland, University of Iceland (IS REYKJAV01); Erasmus+ Europe;
  • Enclosures: lae üles allkirjastatud motivatsioonikiri (Letter of Motivation).

Avalduse SoleMOVE süsteemis esitamisega seotud küsimustega aitab Helen Kästik (helen.kastik@ut.ee).

Seminari tutvustus inglise keeles. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Gustav Adolfi kuju

Tartu Ülikool tähistas 392. aastapäeva

Pilt tantsivatest inimestest.

Rahvusülikooli 105. aastapäeva balli peaesineja on Trad.Attack!

Tartu_Ülikooli_virtuaaltuuri_kaart_Allikas_Tartu Ülikool.png.png

Vaata oma tulevasi õpperuume, ühiselamut või ratta parkimise võimalusi uuendatud virtuaaltuurist