Märtsis võõrustab Orientalistikakeskust külalisloengute sarjaga Hiina keskaegsetest tekstidest õpetlane Georgijs Dunajevs (Läti Rahvusraamatukogu kogude kuraator, haruldaste raamatute ja käsikirjade kogu).
Kolmapäeviti, kell 12:15, Narva mnt 18, ruum 2035
6. märts
Loeng: Lahknevuse ajastu ja budismi tõus
Budism siseneb Hiinasse 1. sajandil e.m.a ja muutub laialt levinud pärast Hani langemist, pakkudes lohutust inimestele, kes on sattunud sõja ja dünastia muutuste keerisesse. Selles loengus hindame budismi mõju ulatust keskaegsele Hiina ühiskonnale, kasutades peamise allikana Yan Zhitui perejuhiseid.
13. märts
Loeng: (Eba)sallivuse impeerium: religioosne pluralism Tangis
Tangi dünastia, mida peeti Hiina tsivilisatsiooni “kuldajastuks”, lubas vaheldumisi usuvabaduse ja kiusas taga võõrusulisi traditsioone. Selles loengus käsitleme Tangi hoiakute erinevaid tahke, mis kajastuvad selliste kaasaegsete kirjutistes nagu Liu Zongyuan ja Han Yu.
20. märts
Loeng: Konfutsianistlik revivalism Põhjalaulus
Põhjalaulus püüdsid mitmed noorte ja ambitsioonikate teadlaste rühmad taastada konfutsianistlikku maailmakorda, algatades diskursuse Hiina antiikaja hiilgusest. Revivalistlik liikumine hõlmas mõningaid oma aja silmapaistvamaid tegelasi, nagu Fan Zhongyan, Ouyang Xiu ja Su Shi, kes sillutasid teed hilisema aja neokonfutsianistidele.
27. märts
Seminar: Keskaegsed tekstid Hiina mõtteloos
Täpsem info alevtina.solovyeva@ut.ee