Autor:
Erakogu

Külalisloengute sari Hiina keskaegsetest tekstidest

Märtsis võõrustab Orientalistikakeskust külalisloengute sarjaga Hiina keskaegsetest tekstidest õpetlane Georgijs Dunajevs (Läti Rahvusraamatukogu kogude kuraator, haruldaste raamatute ja käsikirjade kogu).

Kolmapäeviti, kell 12:15, Narva mnt 18, ruum 2035
 

6. märts

Loeng: Lahknevuse ajastu ja budismi tõus

Budism siseneb Hiinasse 1. sajandil e.m.a ja muutub laialt levinud pärast Hani langemist, pakkudes lohutust inimestele, kes on sattunud sõja ja dünastia muutuste keerisesse. Selles loengus hindame budismi mõju ulatust keskaegsele Hiina ühiskonnale, kasutades peamise allikana Yan Zhitui perejuhiseid.

13. märts

Loeng: (Eba)sallivuse impeerium: religioosne pluralism Tangis

Tangi dünastia, mida peeti Hiina tsivilisatsiooni “kuldajastuks”, lubas vaheldumisi usuvabaduse ja kiusas taga võõrusulisi traditsioone. Selles loengus käsitleme Tangi hoiakute erinevaid tahke, mis kajastuvad selliste kaasaegsete kirjutistes nagu Liu Zongyuan ja Han Yu.

20. märts

Loeng: Konfutsianistlik revivalism Põhjalaulus

Põhjalaulus püüdsid mitmed noorte ja ambitsioonikate teadlaste rühmad taastada konfutsianistlikku maailmakorda, algatades diskursuse Hiina antiikaja hiilgusest. Revivalistlik liikumine hõlmas mõningaid oma aja silmapaistvamaid tegelasi, nagu Fan Zhongyan, Ouyang Xiu ja Su Shi, kes sillutasid teed hilisema aja neokonfutsianistidele.

27. märts

Seminar: Keskaegsed tekstid Hiina mõtteloos

 

Täpsem info alevtina.solovyeva@ut.ee

Mongolian countryside

Eesti ja Mongoolia suhted: Avastusretked ja digilahendused

Kuulajad auditooriumis

Sõda ja terror Iisraelis: Gaza konflikti olemus ja õiguslik olukord

Erakogu pilt

12. märtsil peab külalisloengu dr Liviu Mihail Iancu: "Kontaktid Lääne-Pontiuse Kreeka linnade ja Lähis-Ida vahel arhailisel perioodil"