Alina Oprelianska

Orientalistid ja folkloristid võõrustasid väliskolleege

Viimasel kahel nädalal võõrustasid eesti ja võrdleva rahvaluule osakond ning Orientalistikakeskus külalisteadlasi Olesia Naumovskat (Taras Shevchenko National University of Kiev, Ukraina) ja Nataliia Naumovskat (University of Illinois Urbana-Champaign, USA).

Uurimisvisiidi käigus arutati osakondades ja keskuses aktuaalseid uurimisteemasid ja õppekavasid ning visandati võimalikku edasist koostööd.

Dotsent Olesia Naumovska on Kiievi rahvaluuleuuringute osakonna juhataja ning tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on ukraina muinasjuttude ja uskumuste teema, rõhuasetusega isiksusesüsteemi kultuurilisel eripäral. Nataliia Naumovska on slaavi keelte ja kirjanduse ning võrdleva ja maailmakirjanduse osakonna doktorant antropoloogia erialal, kelle fookuseks on kultuuriline ekspansioon ja imperialismi poolt peale surutud "ühe rahvuse" mütoloogia keele ja perekonnanimede kaudu.

Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024

Ulmeteemaline teadusdebatt: tulevik ja kaugemalegi kujutatud võimalikkus

Mongolian countryside

Eesti ja Mongoolia suhted: Avastusretked ja digilahendused