Piret Voolaiu külalisloeng „Koroonaaja internetifolkloor kui toimetulekumehhanism“ 14. oktoobril kell 10.15

Kõigile avatud külalisloeng kursuse Internetifolkloor (HVKU.04.012) raames!

„Koroonaaja internetifolkloor kui toimetulekumehhanism“

Lektor: Piret Voolaid
Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteadur
Aeg: neljapäev, 14. oktoober, 10-12
Koht: Ülikooli 16-212

Loengus vaadeldakse, kuidas COVID-19 pandeemiaga kaasnenud uus elukorraldus ja sellega toimetulek kajastus laialdases internetifolklooris, sh meemides. Keskendutakse esiteks varasema folkloori (nt vanasõnade) kasutusele rahvalikus internetisuhtluses. Teiseks analüüsitakse distantsõppe kujutamist humoorikates meemides, tuues esile nii õpilase, õpetaja kui ka lapsevanema vaatepunkte. Kaugõppemeemid pakuvad alternatiivse vaate ühele piiranguteaja olulisele õppevormile, aga ka distantsõppega seotud sotsiaalsetele tahkudele. Kolmandaks tuuakse näiteid koroonaaja kohalikest meemipuhangutest kui uudisfolkloorist. Otsitakse vastuseid küsimustele, kuidas piiritleda uurimismaterjali, millised üleilmsed/kohalikud jooned ilmnevad eesti meemides, kuidas kasutatakse neis meemides mitmesuguseid kultuuriressursse (nt popkultuurielemendid, mis on eelnevalt tuntud kirjandusest, filmikunstist, muusikast ja mujalt), milliste mõistete (nt intertekstuaalsus) abil kriisipärimust kirjeldada.

Loengut on võimalik jälgida ka Zoomis: https://ut-ee.zoom.us/j/95260910745?pwd=RWNoTE9FdUVsUnQxekZ3Vk1BeTB0Zz0…;
Pääsukood: 271236

Lisainfo: liilia.laaneman@ut.ee või Maili Pilt, maili.pilt@ut.ee, kursuse Internetifolkloor (HVKU.04.012) vastutav õppejõud

eesti ja võrdleva rahvaluule osakond