21. oktoobril kl 15.00 toimub kahe raamatu esitlus Tartu Ülikooli muuseumis.
Esimene raamat on “The Russian Federation in Global Knowledge Warfare Influence Operations in Europe and Its Neighbourhood” (Springer, 2021) ja selle toimetajad on Holger Mölder, Vladimir Sazonov, Archil Chochia ja Tanel Kerikmäe. Selles kogumikus käsitletakse Venemaa mõjuoperatsioone Euroopas ja laiemalt. Teos annab ülevaate hübriidsõjas kasutatavate modernsemate tehnoloogiate ning strateegilise kommunikatsiooni vormidest.
Arvestades infosõja suurenevat tähtsust uue ja kiiresti areneva rahvusvahelise konflikti vormina, mille esmaseks sihtmärgiks on teadmised ning informatsioon, vaadeldakse selles raamatus Venemaa rolli globaalses teadmissõjas (inglise k global knowledge warfare).
Teine raamat "Cultural Crossroads in the Middle East: The Historical, Cultural and Political Legacy of Intercultural Dialogue and Conflict from the Ancient Near East to the Present Day" ilmus Tartu Ülikooli kirjastuses seerias Studia Orientalia Tartuensia, Nova Series, köide 8. Selles kogumikus uuritakse ajaloolisi, kultuurilisi, religioosseid, sotsiaalseid ning poliitilisi nähtuseid Lähis-Idas, mis mängisid ja siiani mängivad olulist rolli kultuuridevahelise dialoogi loomisel ja ka takistamisel Lähis-Ida regioonis.
Raamatu toimetajad on Vladimir Sazonov, Holger Mölder, Peeter Espak ja Andres Saumets.