Autor:
Pixabay

Riia Stradiņši ülikooli juhtivteaduri Agita Misāne avatud loeng 23. märtsil

23. märtsil kell 16.15 peab Riia Stradiņši ülikooli juhtivteadur Agita Misāne inglisekeelse loengu „Perception of Death and Imagined Afterlife in Latvian Traditional and Contemporary Religious Cultures“ (Surma tajumine ja kujutledav surmajärgsus Läti traditsioonilises ja kaasaegses kultuuris). Üritus leiab aset aadressil Ülikooli 16–212.

Loeng põhineb nii varasematele arhiiviandmetele kui ka Lätis läbi viidud kvantitatiivsetele ja kvalitatiivsetele sotsioloogilistele uuringutele. Peamiselt keskendutakse sellele, kuidas traditsioonilised tõekspidamised
kajastuvad ühiskonna religioosses ja ilmalikus segmendis esinevates arvamustes. Käsitletakse ka selliseid küsimusi nagu ettevalmistumine surmaks ning mida peetakse „heaks surmaks“, samuti suhtumist eutanaasiasse, enesetapudesse ja elundidoonorlusse.

Olete oodatud!

Koosolekul osalenud ülikooli ajaloolises raamatukogus.

UNESCO õppetooli uus Euroopa Horisondi projekt sai alguse näitusega

Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024