Pixabay

Riia Stradiņši ülikooli juhtivteaduri Agita Misāne avatud loeng 23. märtsil

23. märtsil kell 16.15 peab Riia Stradiņši ülikooli juhtivteadur Agita Misāne inglisekeelse loengu „Perception of Death and Imagined Afterlife in Latvian Traditional and Contemporary Religious Cultures“ (Surma tajumine ja kujutledav surmajärgsus Läti traditsioonilises ja kaasaegses kultuuris). Üritus leiab aset aadressil Ülikooli 16–212.

Loeng põhineb nii varasematele arhiiviandmetele kui ka Lätis läbi viidud kvantitatiivsetele ja kvalitatiivsetele sotsioloogilistele uuringutele. Peamiselt keskendutakse sellele, kuidas traditsioonilised tõekspidamised
kajastuvad ühiskonna religioosses ja ilmalikus segmendis esinevates arvamustes. Käsitletakse ka selliseid küsimusi nagu ettevalmistumine surmaks ning mida peetakse „heaks surmaks“, samuti suhtumist eutanaasiasse, enesetapudesse ja elundidoonorlusse.

Olete oodatud!

grupipilt ekspertkohtumise osalejatest

Aet Annist osaleb UNESCO ekspertkohtumistel

Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024

Ulmeteemaline teadusdebatt: tulevik ja kaugemalegi kujutatud võimalikkus

ESITIS konverents

Tontidest, UFO-dest, projektipõhisest rahastusest ja religioonidevahelisest dialoogist – loe ja vaata, mis toimus rahvusvahelisel konverentsil ESITIS 2024!