Tule osale sügissemestril folkloristlike välitööde kursusel!

2015/2016. õppeaastal toimub aine "Folkloristlikud välitööd" (FLKU.04.051; 6 EAP) esmakordselt koostöös Tartu Mänguasjamuuseumiga.

Seminaride toimumise aeg ja koht on 9. september - 18. november 2015, kolmapäeviti  kell 10-12, Ülikooli 16-215. Vastutav õppejõud: Merili Metsvahi.

Seminarides õpime, kuidas intervjueerida nii, et see oleks meeldiv kogemus ning annaks ka uusi teadmisi kultuurinähtuste kohta.

Õppeaine praktika osa toimub koostöös Tartu Mänguasjamuuseumiga. Eesmärgiks on:

• koguda 1990. aastate mängude ja mänguasjadega seotud lapsepõlvepärimust,
  • anda panus Tartu Mänguasjamuuseumi ekspositsiooni uuendamisse.

Miks osaleda? Selle ainekursuse raames saad:

• meenutada koos eakaaslastega omaenda lapsepõlve,
  • tundma õppida ja läbi proovida intervjuud kui välitöömeetodit,
  • põneva välitöökogemuse ning litereerimispraktika,
  • süüvida 1987-2000. a lastekultuuri,
  • aimu muuseumitööst ja vabapääsme Tartu Mänguasjamuuseumisse,
  • kirja 6 EAP-d.

Ainel osalemine ei eelda varasemat välitöökogemust. Oodatud on ka tudengid, kelle eriala ei ole folkloristika või etnoloogia. Ainel võivad osaleda nii magistri- kui bakalaureuseastme üliõpilased.

Lisainfo: Merili Metsvahi, merili.metsvahi@ut.ee See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. , tel. +372 737 6256+372 737 6256

Ainekursuse plakat