Workshop Euroopa ääremaa piiridest ja vahejoontest, 24.-26. mail

TÜ etnoloogia osakonna rahvusvaheline workshop 24.-26. mail
Ülikooli 16-109 (sissepääs hoovi poolt)

Nõukogude Liidu lagunemine, Euroopa Liidu laienemine, praegune rändekriis ning Venemaa ja Lääne vaheline konflikt on muutnud meie arusaamu piiridest. Ühtlasi on see ajendanud uusi akadeemilisi debatte riigipiire ületavate kultuuriliste, majanduslike ja poliitiliste piiride üle. Need debatid on meiegi töötoa fookuses, mis keskendub eristumise või samastumise viiside erinevatele vaadetele ja praktikatele. Seesugused arusaamad ja käitumisviisid pole seletatavad pelgalt läbi rahvusliku või etnilise prisma, vaid lähtekohad võivad asuda ka inimeste endi erinevates arusaamades piiridest, nagu ka (rändlevas) elukäigus.
Töötoas esinevad ettekannetega 5 riigi teadlased, kes on uurinud erinevas tähenduses piire peaasjalikult Ida-Euroopas, aga ka mujal. Distsiplinaarselt on töötoa raskuspunkt antropoloogilisel lähenemisel, mida täiendavad teiste lähedaste distsipliinide (ajalugu, geograafia, sotsioloogia) vaatenurgad.

Konverentsi programm ja ettekannete tutvustused on leitavad workshop’i kodulehelt.

Lisainfo: Aimar Ventsel, aimar.ventsel@ut.ee

Korraldajad:
professor Michaela Pelican, sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia osakond, Kölni ülikool
dr Rita Sanders, sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia osakond, Kölni ülikool
dr Aimar Ventsel, etnoloogia osakond, Tartu ülikool