Pixabay

5 sammu ja 10 põhjust praktikale minemiseks

PRAKTIKALE MINEMISE SAMMUD:

1. Mõtle läbi oma võimalused. (Sh praktika tegemise aeg, linn, praktikalaad.)

2. Võta ühendust eriala praktikakoordinaatoriga ja liitu eriala vastava Moodle’i-kursusega.

3. Leia ise praktikakoht või kandideeri eriala listi tulnud praktikapakkumisele.

4. Lepi praktikajuhendaja ja praktikakoordinaatoriga kokku õpilepingu koostamise aeg ning seejärele alusta praktikat!

5. Praktika keskel ja lõpus esita vajalikud dokumendid vastavalt eriala tingimustele.

NB! ÕIS registreerimine ei taga praktikakohta. ÕISis saab üliõpilase ainele registreerida õppejõud ka siis, kui kõik on tehtud.

10 PÕHJUST, MIKS MINNA PRAKTIKALE:

1. Saad valida (=otsida) endale sellise praktika nagu ise soovid.

2. Praktikat saad teha endale sobival ajal õpingute jooksul.

3. Praktika annab üldjuhul esimese erialase töökogemuse.

4. Võimalus rakendada ülikoolis õpitut.

5. Erialaste kontaktide loomine.

6. Praktika kaudu võid leida endale ka potentsiaalse töökoha.

7. Saad arendada iseseisvaid ülekantavaid oskusi.

8. Mõistad paremini, millist erialast tööd Sa tulevikus teha tahaksid (või vastupidi ei tahaks).

9. Võid leida ainest ka oma lõputöö kirjutamiseks.

10. Saad väärt kogemuse ja 3-6 EAP-d!

Vaata lisaks lühikest slaidiesitlust praktika õppetöös, mis selgitab praktika ja tavalise õppeaine erinevusi ja sarnasusi.
Lisainfot praktika kohta leiad instituudi kodulehelt.

Teatriteaduse osakonna praktikakoordinaator on Riina Oruaas (riina.oruaas@ut.ee)

Kirjanduse osakonna praktikakoordinaator on Andrus Org (andrus.org@ut.ee)

Etnoloogia osakonna praktikakoordinaator on Kirsti Jõesalu (kirsti.joesalu@ut.ee)

Folkloristika osakonna praktikakoordinaator on Kristel Kivari (kirstel.kivari@ut.ee)