Külalisloengud pajatustesse pandud erinevustest ja seadusandlusest vaimse kultuuripärandi ümber 2. mail

Vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetooli avaüritus

2. mail 2019
Ülikooli 16-212

7. märtsil sõlmisid UNESCO peadirektor Audrey Azoulay ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser koostöökokkuleppe, millega tunnustatakse kultuuriteaduste instituudi senist ja tulevast tegevust omistades instituudile õiguse kasutada vaimse kultuuripärandi rakenduslike uuringute UNESCO õppetooli tiitlit. Õppetooli juhatab kultuuriteaduste professor ja UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni nõukogu esimees Kristin Kuutma.

TÜ ja UNESCO koostöökokkulepe järgib kultuuriteaduste instituudi arengueesmärki õppe- ja teadustegevuse rahvusvahelistumise suunal, realiseerides ühtlasi laiemalt TÜ strateegilist arengukava riigisisese ja -välise koostöö osas. UNESCO õppetooli keskseks ülesandeks on võrgustumise edendamine. Seda eesmärki täidab ka tulevane loengupäev.

11.00-11.15 Avasõnad
11.15-12.15

Katherine Borland (Ohio State University, USA)

12.15-13.15

Anita Vaivade (Latvian Academy of Culture, Läti)

Kohvipaus 13.45-14.45 Magistrantide ettekanded 14.45-15.00 Arutelu ja lõpusõnad

Korraldajad:
professor Kristin Kuutma, kristin.kuutma [ät] ut.ee
vanemteadur Elo-Hanna Seljamaa, elo-hanna.seljamaa [ät] ut.ee

Ürituse toimumist toetavad ERASMUS+ õppejõuvahetus ja Eesti Teadusagentuuri rahastatavad projektid "Kultuuripärand kui ühiskondlik-kultuuriline ressurss ja probleemne valdkond” (IUT34-32) ning "Folkloristlik vaade kuulumisele ja mitte-kuulumisele Eestis” (PSG48).