Autor:
Erakogu

Shawn Rowlandsi külalisloeng 25. aprillil

Professor Shawn Rowlands peab loengu 25. aprillil kell 14.15 Ülikooli 16-215.

Kõik huvilised on oodatud!

Loeng: Fools and Conmen: Expressions of  Conformity in Bhutanese Folktales

Folkloristika on Bhutanis endiselt oluline jutukirjanduse komponent, kuigi akadeemilisel tasandil on seda vaevalt uuritud. Varasemad uurimused on rõhutanud Bhutani traditsioonide ja järjepidevuse mõisteid nii põlisrahvaste kui ka mittepõlisrahvaste teadlaste poolt. Kiire kokkupuude globaalse publiku ja ideedega on aga aidanud kaasa linnamüütide kiirele kasvule, mis on seni jäänud täiesti uurimata. Selles ettekandes kirjeldatakse üksikasjalikult Bhutani jututraditsioone koos linnamütoloogia hiljutise arenguga, milles on sageli ilmnenud komponendid, mida sotsioloog Stanley Cohen kirjeldas moraalipaanikana. Siinne uurimus on esialgne, kuid toob välja mõned peamised suundumused Bhutani linnamüütides kui vanemate rahvatraditsioonide väljendus ja rahvusvaheliste suundumuste peegeldused.

 

BIO

Shawn C. Rowlands on antropoloog ja ajaloolane, kellel on mitmekülgsed erialased huvid inimkultuuride alal. Tal on doktorikraad muuseumiantropoloogias ning ta on õpetanud Harvardi ülikoolis, Bard College'is, Queenslandi ülikoolis ja Bhutani kuninglikus ülikoolis (Thimphu kolledžis), kus ta on praegu dotsent. Lisaks õpetamisele on dr Rowlands kureerinud kolm suurt muuseuminäitust, mis käsitlevad põlisrahva kultuuri materiaalset kokkupuudet koloniaalkaubanduse ja -võimuga. Viimasel ajal on ta tegelenud Bhutani rahvauuringute ja materiaalse kultuuriga, eelkõige vastupanu, kehakinnituse ja linnamüütidega. Ta töötab ka kõrvalprojektiga surma ja materiaalse kultuuri kohta Himaalajas, mille eesmärk on koostöös piirkonna antropoloogide ja arheoloogidega avaldada sel teemal toimetatud kogumik.

ESITIS konverents

Tontidest, UFO-dest, projektipõhisest rahastusest ja religioonidevahelisest dialoogist – loe ja vaata, mis toimus rahvusvahelisel konverentsil ESITIS 2024!

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand