Mirlyn Taropi

Teine rahvusvaheline Karbi talvine töötuba

Rahvusvaheline Karbi töötuba toimub 16.-17. jaanuaril 2024. Töötoa teemaks on “Koht lugudes, lood paigas: maastike jutustamine (põlisrahvaste) suulistes traditsioonides”.

Selle kõnede ja ettekannete kogumi eesmärk on tuua õpilased ja teadlased Diphu, Karbi Anglongi tihedasse uskumuste keskkonda. See talvine töötuba keskendub koha kesksusele. Koht kui kriitiline mõiste on võimeline genereerima mitut narratiivi, millest kõigil ei ole võrdset staatust. Lugupeetud kohad on kohaliku ajaloo ja religioosse konteksti kontekstis olulised.

Ürituse täiskogu kõneleb Mayako Murai Kanagawa ülikoolist, kes räägib kategooria "loomajuttude" ümberorienteerimisest mitme liigi suhete vaatenurgast. Maggie Katharpi Diphu Valitsuskolledžist räägib Karbi uskumustest ja narratiividest, mis puudutavad veefolkloori. Karbi uuringute keskuse direktor Dharamsing Teron peab avaloengu, kus arutleb Karbise ajalooliste vääresituste üle koloniaal- ja muudes dokumentides. Selle töötoa tipphetk hõlmab ümarlauaarutelu „põlisrahvaste (religioosse) uurimismeetodi“ folkloristliku vaatenurga elujõulisusest.

Lisainfot töötoa kohta leiab järgnevatelt linkidelt:

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Pixabay

Y-põlvkonna noor võib eelistada elada välismaal Eesti väärtusruumi tõttu