Erakogu

Orientalistikakeskus

Orientalistikakeskus loodi Tartu Ülikooli nõukogu otsusega 17. juunil 1994. Selle eelkäijateks olid orientalistika laboratoorium (1991-1994), ajaloo ja semiootika laboratoorium (1983-1991) ja orientalistika kabinet (1955-1994). Aastatel 1994-2007 kuulus keskus ajaloo osakonna, 2007-2010 ajaloo ja arheoloogia instituudi koosseisu. Alates aastast 2011 on orientalistika keskus kultuuriteaduste ja kunstide instituudi koosseisus. Keskus on interdistsiplinaarne struktuuriüksus, mille eesmärgiks on orientalistika-alase teadus- ja õppetöö korraldamine ja läbiviimine ning orientalistika-alaste arendusprojektide koordineerimine.

Tartu Ülikooli Orientalistika keskuse juures tegutseb Mongoolia uuringute labor. Selle eesmärk on on korraldada, jätkata ja koordineerida teadusuuringuid, hariduslikke ja avalikke projekte ning ekspertiisi, mis käsitlevad Mongoolia ja sellega seotud kogukondade eri aspekte piiriüleselt. Samuti arendada koostöösuhteid Mongoolia ja Eesti vahel. Loe rohkem siit

TEXT

ORIENTALISTIKARING (Seminarisari kõigile huvilistele kolmapäeva õhtuti, läbi aasta.)

Orientalistikaringi korraldavad: Eesti Akadeemiline Orientaalselts ja TÜ orientalistikakeskus; toetab Eesti Teaduste Akadeemia

Info ja kontakt: Kristina Viin (tel: 5648 6275)

Vaata värskemat infot orientalistikaringi FB lehelt

Ida-Aasia keelte ja kultuuride valikmooduli ained maailma keelte ja kultuuride kolledžis.

Aasia keelte õppimise võimalusi vaata ka kolledži Aasia regiooni keelte osakonna kodulehelt.

Kõik huvilised on kutsutud ühinema orientalistika infolistiga: orientalistika@lists.ut.ee (sisenemine)

Mongoolia uuringute labor

Teadustegevus

Kontaktid

Kultuuriteaduste instituudi Tervisekuu bingo

Aprill oli kultuuriteaduste instituudis tervisekuu!

Vladimir Sazonov

Peeter Espak